Adı Ahi diye almıyorum diyen esnaf Kaman’dan çıktı!

Kırşehir’e özgü markalaşmalar yolunda iyi bir adım olarak görülen Ahi Baba ayran üretime geçtiği andan itibaren şehir genelinde ilçeleri gezerek lezzet testi ve satışlara başlamıştı. 8 bin kişiye lezzet testi ve ayran ikramlarında bulunan Ahi Baba yetkilileri, Kaman’da geçtiğimiz hafta işyeri ve gıda üzerine tesislerin ziyaretlerine başladı. Firma yetkilisi Tahsin Karademir isim vermeden Bir ilçede […]
Haberler - 31 Temmuz 2020 08:42 A A

Kırşehir’e özgü markalaşmalar yolunda iyi bir adım olarak görülen Ahi Baba ayran üretime geçtiği andan itibaren şehir genelinde ilçeleri gezerek lezzet testi ve satışlara başlamıştı.

8 bin kişiye lezzet testi ve ayran ikramlarında bulunan Ahi Baba yetkilileri, Kaman’da geçtiğimiz hafta işyeri ve gıda üzerine tesislerin ziyaretlerine başladı.

Firma yetkilisi Tahsin Karademir isim vermeden Bir ilçede Ahi ismine yapılan çirkin davranıştan bahsederek sosyal medyada paylaşımda bulundu.

Yapılan paylaşımda;

“Bahse konu hadise bir ilçemiz de gerçekleşmiştir. ” İsmi Ahi olduğu için almak istemediğini” söyleyen esnaf arkadaş unutma sana esnaflığı Ahi Evran öğretti” denilirken,

firma yetkilisi Karademir ile yapılan görüşmede, bahse konu firmanın Kaman’da olduğunu belirterek şu açıklamada bulundu “başka bir şehirden ilimize gelerek ticaret yapan firma isminde Ahi olduğu için bu ayranı satmak istemediğini belirttikten sonra hayırlı işler dileyip çıktık, biz sadece ayran üretmiyoruz, Ahi Evran hazretlerinin isminin tanıtılmasında elçilik yapıyoruz, o arkadaşın ismini verip rencide etmek istemeyiz, bu Ahilik felsefesine yakışmaz, biz daha çok çalışarak Ahiliği ve Ahi ismini zirveye taşıyacağız, Ahi Evran bizim dokunulmazımızdır, kimseye söz söyletecek raddeye getirmeyiz, satmak istemezse satmaz, Ahi evrana sahip çıkmak tüm Kırşehirlilerin boynunun borcudur, yerli üretim, yerli işçi, yerli çiftçinin ürettiği sütü işleyeceğiz, kazanımlarımız insan üzerine olacak, o arkadaşa da Allah gönlüne göre versin diyoruz”

Comments

comments

Bu haber 21264 kez okundu.
Haberler - 08:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.