Ahilik Haftası için bir araya geldiler

Bu yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 33. Ahilik Haftası programını görüşmek üzere Vali İbrahim Akın başkanlığında toplantı yapıldı. Valilik binasında yapılan toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir Ticaret ve […]
Haberler - 26 Temmuz 2020 11:39 A A

Bu yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 33. Ahilik Haftası programını görüşmek üzere Vali İbrahim Akın başkanlığında toplantı yapıldı.

Valilik binasında yapılan toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Akın, Ahi şehri Kırşehir’e yakışır bir şekilde hazırlanan Ahilik Haftası programının en iyi şekilde gerçekleşmesi için paydaş kurumlarca tüm çalışmaların tamamlandığını söyledi.

 

Ahilik Haftası’nın Kırşehir’e ve ahiliğe yakışır şekilde kutlanmasına gayret gösterdiklerini belirten Akın, “Bugünkü toplantıda, 14-20 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan 33. Ahilik Haftası etkinliklerini gözden geçirerek son değerlendirmelerimizi yapacağız. Ahi Evran-ı Veli’nin memleketi Kırşehir’de Ahilik kültürünü yaşamak, yaşatmak ve tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen Ahilik Haftası’nın en iyi şekilde kutlanması için fikir alış-verişinde bulunuyoruz. Bugünkü toplantıda ayrıca İlin Ahisi, İlin Kalfası ve İlin Çırağı adaylarını da belirleyeceğiz. Toplantının hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı’nın sunum yaptığı toplantı, Ahilik Haftası etkinliklerinin görüşülmesi ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 16525 kez okundu.
Haberler - 11:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.