Ankara’da Bir Vekil: HACI TURAN

Ankara’da Bir Vekil: HACI TURAN
Kırşehir - 28 Ekim 2019 23:46 A A

Tarihimizde Sultanlara vezirlere Devrin âlimlerine övgü yazıları yazılmıştır. Hatta bir çoğu sipariş üzerine kralın Sultan’ın BENİ ÖV talimatları üzerine yazılmıştır.

Gerçekten kalbimden gelerek bir teşekkür yazısı yazmak istedim. Hacı Turan Yabanlı’nın gururu Kırşehir’in Ankara’daki temsilcisi. Kırşehir’de çarşı pazar telefon numarası olmayan kimse yoktur herhalde.

Bırakın Ankara’yı Türkiye’nin dört bir yanından gece gündüz kim ararsa arasın partisine siyasi görüşüne bakmaksızın hemen can siperane sarılır derdine.

Dun gece yine derdi olan bir hemşehrimiz için aradım. Kayseri’de cenazesi olan bir hemşehrimize cenaze aracı veremeyeceklerini belirtmişler. Saat 22:00 birini aramaya çekinirsiniz ama aradım Hacı beyi durumu izah ettim 10 dk sürmedi Kayseri Büyükşehir belediyesi ile görüşüp aracı tahsis ettiklerini söyledi. Hani bilirsiniz ‘kapat ben seni hemen arıyorum’ların kaç gün sürdüğünü, hiç de öyle olmadı.

Belki diyebilirsiniz ki aracı vermek zorundalar zaten, orası ayrı bir konu ama ben kaç kez derdi olan vatandaşı bildirdiysek hemen kendi akrabası gibi sarılmıştır.

Dün Hacı beyin sosyal medyada 6 ülkede yaklaşık 7 milyondan fazla etkileşim alan şehitler çıkışı vardı. Hacı bey sosyal medya hesaplarını kendisi kullanır, hatta oradan da derdi olan vatandaşlar Hacı beyi etiketlediğinde hayatta kaçırmaz. Yanlış bilgi veren hesapları tek tek arar yanlısı düzeltir.

Ankara’da seçim bölgesinde Hacı beyi tanımayan neredeyse yok. O kadar enerjik ki berberler sanayiciler taksi durakları sürekli onunla ilgili sohbetlerini anlatıyorlar. Tabi ayrı bir gurur veriyor insana. Şaşmaz sanayi sitesinde herhalde kapısını açmadığı esnaf kalmadı. Tek tek el sıkıyor dert dinliyor elinden geldiğince çözüm üretmeye çalışıyor.

Bir milletvekilinden beklenilen hareketler bunlar ama ne ilimizde ne de başka memleketlerde göremediğimiz duyamadığımız için hoş geliyordur belki de bizlere.

Milletvekillerinin asli görevi Yasama olsa da Yaşama dair yaptıkları unutulmuyor. Sayın Milletvekilimiz değerli hemşehrimize bir kez daha saygılarımı sunuyor başarılarının devamını diliyorum inşallah bu performansıyla ilk yerel seçimlerde Büyükşehir belediye başkanı olarak göğsümüzü kabartır.

Comments

comments

Bu haber 10735 kez okundu.
Kırşehir - 23:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.