Bakan Koca’nın açıklamasında Kırşehir detayı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca dün 1 Temmuz itibariyele Türkiye’deki kovid-19 salgınına yönelik istatistikleri paylaştı. Bakan Koca açıklamasında tedbirleri en iyi uygulayan 5 ile de yer verdi. 1 Temmuz itibariyle Türkiye’de 201 bin 98 kovid-19 vakası görüldü. Bu vakaların 175 bin 422’si iyileşerek taburcu edildi.Türkiye’de kovid-19 nedeniyle bugüne kadar toplam 5 bin 150 kişi hayatını […]
Haberler - 2 Temmuz 2020 11:50 A A

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca dün 1 Temmuz itibariyele Türkiye’deki kovid-19 salgınına yönelik istatistikleri paylaştı. Bakan Koca açıklamasında tedbirleri en iyi uygulayan 5 ile de yer verdi. 1 Temmuz itibariyle Türkiye’de 201 bin 98 kovid-19 vakası görüldü. Bu vakaların 175 bin 422’si iyileşerek taburcu edildi.Türkiye’de kovid-19 nedeniyle bugüne kadar toplam 5 bin 150 kişi hayatını kaybetti.

Bakan Koca’nın açıkladığı tedbirleri uygulamada başarılı beş il listesinde Kırşehir’de yer aldı. Bakan Koca; “Toplam test sayımız 3,5 Milyona yaklaştı. Toplam vaka sayımız 200.000’i geçti. Yeni vaka sayılarında istikrarlı bir düşüş sağlayan, tedbirleri uygulamadaki başarısıyla örnek 5 ilimiz: Tekirdağ, Balıkesir, Samsun, Kırşehir, Düzce. Tüm illerde başarabiliriz.” dedi.

 

Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğünden de açıklama geldi. Müdürlükten yapılan açıklamada: “Kırşehir ilimiz tedbirleri uygulamada başarısıyla örnek ilk 5 il arasında yer almaktadır. İlimizin bu başarısında emeği olan tüm sağlık çalışanlarımıza, yöneticilerimize, tedbirlerin uygulanması hususunda kararlı duruşu ile kıymetli Kırşehir halkına teşekkür ederiz.

 

Bundan sonraki süreçte koronavirüsle mücadelede rehavete kapılmadan tedbirleri uygulamaya devam ederek süreci sağlıklı bir şekilde geride bırakacağımıza inanıyoruz. Tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Comments

comments

Bu haber 17988 kez okundu.
Haberler - 11:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.