Belediye Başkan Yardımcılarından Müftülüğe Ziyaret

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Kırşehir Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz , Asaf Kayaoğlu,Osman Uçar,ve Hamza Çam İl Müftüsü Mehmet Yamanı, makamında ziyaret etti.   Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz , Asaf Kayaoğlu, Osman Uçar ve Hamza Çam ziyarette yaptıkları açıklamada ,” Bizleri makamında ağırlayan İl Müftüsü Mehmet Yaman ile çok sıcak ve samimi […]
Haberler - 4 Ekim 2020 15:39 A A

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Kırşehir Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz , Asaf Kayaoğlu,Osman Uçar,ve Hamza Çam İl Müftüsü Mehmet Yamanı, makamında ziyaret etti.

 

Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz , Asaf Kayaoğlu, Osman Uçar ve Hamza Çam ziyarette yaptıkları açıklamada ,” Bizleri makamında ağırlayan İl Müftüsü Mehmet Yaman ile çok sıcak ve samimi bir ortamda güzel bir sohbet gerçekleştirdik. İl Müftümüz Mehmet Yaman nezdinde , ilimizde görev yapan tüm din görevlisi personellerin Camiiler ve Din Görevlileri haftasını kutluyoruz.” dediler.

 

Belediye olarak hizmetler ve imkanlar dahilinde İl Müftülüğünün yanında olduklarını kaydeden Başkan Yardımcıları, İl Müftüsü Mehmet Yaman’a pandemi nedeni ile camii ve mescitlerde alınan tedbirler doğrultusunda özellikle Cuma Namazlarında yaklaşan kış şartları etkisi ile dışarıda namaz kılınamayacağından dolayı vatandaşların bu olumsuz durumdan etkilenmemeleri adına Belediye ye ait açık ve kapalı alan bulunan tesis ve işletmeleri de İl Müftülüğünün kullanabileceğini belirttiler.

 

Belediye Başkan Yardımcıları ziyaret sonunda İl Müftüsü Mehmet Yaman’a Ahiliğin kurucusu sayılan debbağların (dericilerin) piri, çeşitli esnaf ve sanatkârın lideri Ahi Evran’a ait sembolü hediye ettiler.

Comments

comments

Bu haber 11751 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Haberler - 15:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.