Belirli işletmeler için getirilen saat kısıtlamaları kaldırıldı!

Korona Virüs tedbirleri kapsamında getirilen yasaklar kaldırılmaya devam ediyor. Son olarak belirli işletmeler için getirilen saat yasağı kaldırıldı. Bilindiği üzere korona virüs tedbirleri kapsamında daha önce saat 10 olan kapatma saati gece 12’ye kadar esnetilmişti. Bilim kurulu ile yapılan görüşmede tedbirlere uyulması kaydıyla saat kısıtlamasının birçok işletme için kaldırılması kararı alındı. Bilim kurulu kararı sonrası […]
Haberler - 21 Temmuz 2020 19:05 A A

Korona Virüs tedbirleri kapsamında getirilen yasaklar kaldırılmaya devam ediyor. Son olarak belirli işletmeler için getirilen saat yasağı kaldırıldı. Bilindiği üzere korona virüs tedbirleri kapsamında daha önce saat 10 olan kapatma saati gece 12’ye kadar esnetilmişti. Bilim kurulu ile yapılan görüşmede tedbirlere uyulması kaydıyla saat kısıtlamasının birçok işletme için kaldırılması kararı alındı.

Bilim kurulu kararı sonrası İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge uyarınca Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıha kurulu Kırşehir’deki işletmeler içinde kısıtlama uygulamasının kaldırılması kararı aldı.

Kırşehir Valiliği tarafından Kurulun aldığı kararlar kamuoyu ile paylaşıldı. Açıklamada gelinen aşamada; Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından sektörel bazda yayımlanan rehberlerde belirtilen tedbirlere riayet edilmesi kaydıyla 21.07.2020 tarihinden itibaren yukarıda bahsi geçen lokanta, restoran, kafe, kafeterya, çorbacı, kokoreççi, çiğ köfteci, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokali vb. işletmelerin çalışma saatlerine yönelik kısıtlamaların kaldırılmasına; belirtilen işletmelerin genel mevzuatları ve ruhsatlarında belirtilen saat aralıklarında faaliyette bulunabilmelerine oy birliği ile karar verilmiştir denildi.

Comments

comments

Bu haber 16800 kez okundu.
Haberler - 19:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.