BİLGEHAN ALTAŞ’A ADAY OL BASKISI

AK Parti’de isimlerin belirlenmesine yönelik çalışmalarda tabandan yeni bir isim doğdu. Aranan aday Özelliklerini alt alta koyan parti tabanında oluşan Bilgehan Altaş ismi sıkça anılmaya başlandı. Siyasi tecrübesi ve Teşkilatçılık yapısıyla Merkez ilçeyi yöneten deneyimli isim daha önce İl Başkanlığı için Külliyeye davet edilmiş ve aldığı görevler hep davet üzerine gerçekleştiği dikkatlerden kaçmamıştı.
Kırşehir - 26 Ekim 2018 21:25 A A

Yerel seçimler için hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdüren AK Parti’de isimlerin belirlenmesine yönelik çalışmalar sürdürülürken, aday profili için kriterler de belirlendi.

Belediye başkan adayı ve meclis üyesi adaylarında aranan kriterler dikkat çekiyor. Ak Parti’de bu profillerle bağdaştırılan ideal isim olarak Bilgehan Altaş üzerine Aday Adaylığı konusunda parti tabanından ve çevresinden yoğun baskı yapıldığı öğrenildi.

Kibirli başkanlara yer yok

Halkla kaynaşma ve diyalog önünde engel olarak görülen ‘kibir’li başkanlar ve adaylarla arasına mesafe koyacak olan AK Parti, kendisini milletin üstünde gören kişilere vize vermeyecek. Aday incelemelerinde özellikle adil olmasına bakılacak. AK Parti millete hizmet edecek adaylarla yola devam edecek. Adaylarla aranacak bir diğer özellik sadakat olacak. Millete sadık ve sadakatli olanlar tercih edilecek.

Söz konusu kriterler aday belirleme sürecinde etkili olacak. Mevcut belediye başkanları ve bu seçimde aday olacak isimlerle ilgili olarak bu kriterlere uygun olup olmadığı tek tek incelenecek. Halkta karşılığı olmayan adaylar yarış dışı bırakılacak.

Dizini kırıp sofraya oturanlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un, “Kendisini milletten üstün gören insanlarla işimiz olmaz. Dizini kırıp fukaranın sofrasına oturabilecek, sohbet edebilecek insanlara ihtiyacımız var. Kibir, siyasetin zehridir. Aramızda makam mevki budalalarının yeri yoktur. Aramızda şan, şöhret sevenlerin yeri yoktur. Bizim aramızda insanlara tepeden bakanlara yer yoktur, olmayacaktır, olmamalıdır” ifadeleri ile bir dizi kriter açıkladığı biliniyor.

Mütevazi olmakla beraber, Ehliyet ve Liyakat aranan Ak Parti Aday adaylığına tabanın önerdiği isimlerden birisi olarak geçen Bilgehan Altaş’ın süreci parti teamüllerine göre devam ettireceği, siyasi kazanımlar için Teşkilat çizgisinden çıkmayacağı da gelen bilgiler arasında.

 

Comments

comments

Bu haber 12516 kez okundu.
Kırşehir - 21:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.