Doktor ihmali iddiası hastaneyi karıştırdı!

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Doktor ihmaline dayalı yaşanan Anne Karnında çocuk ölümü sonrası hastane karıştı.   39 haftalık gebe hastasına “Tatile çıkacağım dönüşte doğuma alırız” diyerek gönderen kadın doğum doktorunun ardından, hastanın bayramda rahatsızlanıp hastaneye tekrar başvurmasına rağmen iğne ile tekrar gönderdiği ve bugün yapılan tetkikler sonrasında anne karnındaki çocuğun günler öncesinde hayatını kaybettiği […]
Haberler - 4 Ağustos 2020 14:32 A A

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Doktor ihmaline dayalı yaşanan Anne Karnında çocuk ölümü sonrası hastane karıştı.

 

39 haftalık gebe hastasına “Tatile çıkacağım dönüşte doğuma alırız” diyerek gönderen kadın doğum doktorunun ardından, hastanın bayramda rahatsızlanıp hastaneye tekrar başvurmasına rağmen iğne ile tekrar gönderdiği ve bugün yapılan tetkikler sonrasında anne karnındaki çocuğun günler öncesinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

 

Başka bir hasta yakını yaptığı açıklamada  “anne karnında bebek var 39 haftalık sancılanıyor doğum sancısı doktora götürüyoruz doktor okan doğuma daha 1 hafta var küvezde duracağına anne karnında dursun deyip iğne vurup gönderiyor anne tekrar geliyor 2 gün sonra sana doğum yok daha deyip tekrar gönderiyorlar bugünde götürüyoruz çocuk anne karnında kalbi durup ölüyor doktor ihmali yüzünden böyle bir saçmalık olabilir mi şimdi o doktor tatilde keyif yapıyor başhekim tatilde il sağlık müdürü tatilde daha çocuk anne karnında ölü bekliyor doktor ameliyata giremiyormuş psikolojisi bozulmuş böyle bişey olabilir mi” ifadeleriyle tepki gösterdi.

 

Hastanede ameliyata alınan annenin hayati tehlikesi devam ederken ameliyata girecek doktorun annenin hayatını kaybetme riski ile strese girdiği ve işleme başlamadığı gelen bilgiler arasında.

 

Hasta yakınları olayı “göz göre göre cinayet, annenin hayatından endişe ediyoruz” dediği ve tepki gösterdiği gözlenirken, öfkeli kalabalığa polis müdahale etti.

 

Sağlık il müdürlüğü ve başhekimliğin valilik izni olmadan açıklama yapamayacağı bildirilirken doktor ve konuda ihmali olanlar hakkında soruşturma açılacağı öğrenildi.

Comments

comments

Bu haber 16922 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Haberler - 14:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.