KAEÜ’de 10 yeni program açıldı!

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi açtığı doktora ve yüksek lisans programlarıyla yüksek öğretime katkı sunmaya devam ediyor. Değişimi ve gelişimi yakından takip eden, çağın yeniliklerine hızla uyum sağlayan üniversite; Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsüne 3 doktora ile 7 Yüksek Lisans Programı açılmasına ve 2020-2021 eğitim öğretim döneminde öğrenci alımına Yüksek öğretim Kurulu (YÖK) […]
Haberler - 8 Ağustos 2020 19:20 A A

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi açtığı doktora ve yüksek lisans programlarıyla yüksek öğretime katkı sunmaya devam ediyor.

Değişimi ve gelişimi yakından takip eden, çağın yeniliklerine hızla uyum sağlayan üniversite; Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsüne 3 doktora ile 7 Yüksek Lisans Programı açılmasına ve 2020-2021 eğitim öğretim döneminde öğrenci alımına Yüksek öğretim Kurulu (YÖK) tarafından izin verildi.

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde 2020-2021 eğitim öğretim dönemi itibariyle, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Sosyal Bilgiler Eğitimi Doktora Programı ile Eğitim Yönetimi (İÖ) Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Sağlık Bilimler Enstitüsü bünyesinde Moleküler Biyoloji ve Hastane Enfeksiyon Kontrolü Doktora Programları ile Hareket ve Antrenman, Hemşirelik Esasları ve Sporda Psikososyal Alanlar Tezli Yüksek Lisans Programına, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde ise Biyosistem Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Tarım Ekonomisi Tezli Yüksek Lisans Programlarına öğrencisi alımları YÖK tarafından kabul edildi. Öğrenci almaya başlayacak programlarla birlikte KAEÜ’de yüksek lisans program sayısı 31’den 38’e, doktora program sayısı 10’dan 13’e yükseldi. Başarılı projeler ve bilimsel çalışmalarla ülkemizin her alanında diğer üniversitelere model olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, lisansüstü eğitimde de başarısını sürdürmeye devam ediyor. Akademik ve idari alanda günden güne gelişerek büyüyen ve her yıl artan öğrenci sayısı ile fark yaratan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin doktora programında 89, yüksek lisans programında ise 732 olmak üzere toplam 821 öğrencisi bulunuyor.

 

Öğrenci alımı kabul edilen doktora ve yüksek lisans programları hakkında bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, enstitülerin üniversiteler için çok önemli olduğunu ve alanında uzman akademisyenlerin yetiştirilmesini sağladığını anlatarak üniversitemize kazandırılan yeni doktora ve yüksek lisans bölümlerinin öğrencilerimize, üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını diledi.

Comments

comments

Bu haber 19653 kez okundu.
Haberler - 19:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.