Milletvekili Metin İlhan’dan 15 Temmuz Mesajı

15 Temmuz kalkışmasının yıl dönümünü nedeniyle CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan mesaj yayınladı.   Metin İlhan’ın mesajı şu şekilde: “15 Temmuz, 2016 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri üniforması giymiş hain bir grup tarafından Türkiye’de gerçekleştirilen alçak darbe girişiminin yıl dönümüdür. Türk siyasi tarihi kayıtlarına 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonraki ilk askeri darbe girişimi olarak geçmiştir. […]
Haberler - 13 Temmuz 2020 16:02 A A

15 Temmuz kalkışmasının yıl dönümünü nedeniyle CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan mesaj yayınladı.

 

Metin İlhan’ın mesajı şu şekilde: “15 Temmuz, 2016 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri üniforması giymiş hain bir grup tarafından Türkiye’de gerçekleştirilen alçak darbe girişiminin yıl dönümüdür. Türk siyasi tarihi kayıtlarına 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonraki ilk askeri darbe girişimi olarak geçmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek ve ayrıştırmak isteyenlerce yapılan kalkışmada egemenliğin kayıtsız, şartsız milletin olduğu ve amaç ne olursa olsun demokrasinin Türkiye’deki varlığının, gücünün her daim ortaya koyulacağı gösterilmiştir.

15 Temmuz, bu ülkeyi parçalama, kutuplaştırma politikasını yürütmek gayesinde olanlara; milletin birliği, beraberliği ve dayanışması ile söz konusu durumun mümkün olamayacağı gözler önüne serilmiştir.

Bu düşüncelerle, Türkiye’de bir arada, beraberce yaşayan bizleri birbirine düşürmeyi ve düşmanlık yaratmayı hedefleyenlere karşı dik duruşun, bir olmanın hiçbir zaman yok edilemeyeceğine olan inançla 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Comments

comments

Bu haber 15266 kez okundu.
Haberler - 16:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.