MUSTAFA BULUT BASIN AÇIKLAMASI YAYINLADI

Kırşehir Belediyespor Başkan adayı Mustafa Bulut, geçen hafta sonu yapılan olağanüstü genel kurulda yaşananlarla ilgili   basın açıklaması yayınladı. Bazı basın kuruluşları ve sosyal medyada paylaşılan bilgimiz dışındaki konulara açıklık getirmek istiyorum diyen Bulut; “ 31 Mart yerel seçimler sonrasında mesul başkan Veli Şahin’in kulüp başkanlığından istifa etmesi sonrasında sahipsiz kalan kulübe Belediye Başkanımız Sayın Selahattin […]
Spor - 22 Mayıs 2019 13:06 A A

Kırşehir Belediyespor Başkan adayı Mustafa Bulut, geçen hafta sonu yapılan olağanüstü genel kurulda yaşananlarla ilgili   basın açıklaması yayınladı.

Bazı basın kuruluşları ve sosyal medyada paylaşılan bilgimiz dışındaki konulara açıklık getirmek istiyorum diyen Bulut;
31 Mart yerel seçimler sonrasında mesul başkan Veli Şahin’in kulüp başkanlığından istifa etmesi sonrasında sahipsiz kalan kulübe Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’nun rızasıyla arkadaşlarımla birlikte mesai harcayarak bu süreci belediye imkânları ve kendi kaynaklarımızla finanse ederek arzuladığımız şampiyonluğa kavuştuk. Sonrasında Kırşehir Belediyespor’un kongre sürecinde kulüp yönetimine talipli çıkmayacağını öğrenince yine belediye başkanımızın telkinleriyle ben ve arkadaşlarım şehrimizin olmazsa olmazı Kırşehir Belediyespor’a aday olarak kulübü profesyonel liglerde temsil etmeye karar verdik. Ancak kongreden bir gün önce iddiadan gelen 118.000 TL’nin Vergi – Ssk ödemelerinden kalan 85.000 TL ‘sinin mevcut başkan Veli Şahin tarafından alacağım vardı denilerek paraya el koyduğunu öğrendik. 

GENEL KURUL VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!


Bu durum bizde açıkçası büyük bir güvensizlik sebebi haline geldi. Çünkü devralacağımız takım bizim kendi kurduğumuz değil Kırşehir halkının bizlere inanarak güveneceği takım olduğu için rahatsız olduk. Böyle olunca genel kuruldan önce kulübün hesaplarını incelemek ve takımı devraldıktan sonra neyle karşılaşacağımızı şifâi olarak değil belgeleriyle görmek istedik. Ancak Bşk. Veli Şahin incelemeye izin vermediği için evraklara ulaşamadık. Dolayısıyla sorumluluğumuzun ne olduğunu bilmeden kulübe talip olmamızın istenmesi bize doğru gelmedi. 
Yeni kulüp yönetimine talip olmayışımızın asıl nedeni konuşulan ve yazılanlar gibi borç değil, şeffaf olunmamasıdır. Ülkemizde spor kulüplerinin finansal olarak destek olmadan yaşaması ve başarılı olmasının zor olduğunu kurumların desteği olmadan ayakta kalmasının imkânsıza yakın olduğunun bilincindeyiz. Ancak bu gerçeği bilmekle beraber finans kaynağı halkın olduğu bir kurumun doğru yönetmeninde önemli bir husus olduğunu düşünmekteyiz. Yardım ve desteklerle yönetilen bir kurumun hesap verebiliyor olması bu kadar zor olmamalıdır. Kurumların desteği olmayınca kulüplerin ne hallere düştüğünü ve tekrar eski yerine gelmenin ne kadar zor olduğunu yakinen bilmekteyiz ki sahipsiz kalarak BAL ligine düşürülen kulübe tekrar 2. Lige çıkarma maliyetinin yaklaşık olarak 15.000.000 TL olduğunu yetkililerin açıklamalarında görmekteyiz. 
Sn. Bel. Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’nun bu kulübü yalnız bırakmayarak sahip çıkacağı kanaatindeyiz. Bizlere de bu konuda ne görev düşerse bundan kaçmayacağımızın bilinmesini isteriz. Her ne koşulda olursa olsun kulübe geçmişte olduğu gibi gelecekte de desteklemeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.
Spor kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

Comments

comments

Bu haber 15942 kez okundu.
Spor - 13:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.