O Belge için Artık Ankara’ya gidilmeyecek

TSO’dan yapılan açıklamada: “Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak,  Form A belgesi onaylamaya başlamış bulunmaktayız.” denildi. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz’ın yoğun gayretleri  sonucunda Kırşehir TSO’nun Form A belgesi düzenleme ve onaylama hizmetine başladığı bildirildi. Kırşehir’in önemli bir değeri olan Petlas başta olmak üzere, üyelerin artık Form A belgesi işlemleri için Ankara’ya gitmeden Kırşehir TSO’dan […]
Haberler - 24 Haziran 2020 10:58 A A

TSO’dan yapılan açıklamada: “Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak,  Form A belgesi onaylamaya başlamış bulunmaktayız.” denildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz’ın yoğun gayretleri  sonucunda Kırşehir TSO’nun Form A belgesi düzenleme ve onaylama hizmetine başladığı bildirildi. Kırşehir’in önemli bir değeri olan Petlas başta olmak üzere, üyelerin artık Form A belgesi işlemleri için Ankara’ya gitmeden Kırşehir TSO’dan bu hizmet alabileceklerinin müjdesi verildi.

Belgelerin verilmesinde daha önce bürokratik işlemlerin bulunduğunu ancak artık bunların sona erdiğini  dile getiren Başkan Yılmaz, “Daha önceki sistemde, ihracatçılarımız dolaşım belgelerinin düzenlenmesi için kâğıt üzerinde işlemlerini tamamlayarak bize başvuruyor ve kontrollerini yapıyorduk. Uygun bulunması halinde de belgelerini onaylanarak ihracatçımıza veriyorduk. İhracatçımız, aynı zamanda bu belgenin diğer ülkede de geçerli olabilmesi için ihracat işlemini gerçekleştireceği gümrük idaresine gidiyor ve belgesine vize alıyordu. Elektronik sistemin hayata geçmesiyle, firmalarımız artık belgelerini elektronik imzalı olarak https://medos.tobb.org.tr/ adresinde hazırlayıp, onay için daha kısa bir sürede bize gönderebiliyor. Kısa zamanda odamızca onaylanan belgeler, yine elektronik ortamda firmalarımıza iletiliyor. Belgede yer alan karekod ile de, ürünün gittiği gümrük idaresinde belgenin gerçekliğine ilişkin araştırma elektronik ortamda yapılıyor” açıklamasında bulundu.

Comments

comments

Bu haber 18389 kez okundu.
Haberler - 10:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.