Rektör Karakaya’dan Hekim Adaylarına Nasihatler

Üniversitemize prestij kazandıran ve uzun zamandır öğrenci alımı için beklenen Tıp Fakültesine 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 62 öğrenci alınarak eğitim faaliyetlerine başlandı. Fiziki yeterlilikleri ve öğrencilerin eğitim sürecini yakından takip eden Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Tıp Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi. Üniversite Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt, […]
Haberler - 4 Nisan 2017 13:43 A A

Üniversitemize prestij kazandıran ve uzun zamandır öğrenci alımı için beklenen Tıp Fakültesine 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 62 öğrenci alınarak eğitim faaliyetlerine başlandı. Fiziki yeterlilikleri ve öğrencilerin eğitim sürecini yakından takip eden Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Tıp Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi.
Üniversite Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Mehmet Metin ve Yrd. Doç. Dr. Zeynel Erbesler’inde eşlik ettiği Rektör Karakaya,Fen Edebiyat Fakültesi ile Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı içerisinde Tıp Fakültesi öğrencilerinin kullanımına ayrılan tıbbi beceri ve anatomi laboratuvarlarında incelemelerde bulunan Prof. Dr. Vatan Karakaya, laboratuvarların yeterliliklerine ilişkin bilgiler aldı.
Öğrencilerin sorunları ile yakından ilgilendiğini ve bu sorunlara yönelik çözüm yöntemlerine önem verdiklerinin altını çizen Rektör Karakaya, kendisinin ve üniversite yönetiminin bu konudaki hassasiyetini dile getirdi. Hekimlik mesleğinin fedakarlıklarla dolu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, öğrencilerin dersleri sadece sınıf geçmek olarak görmemelerini, anlayarak ve öğrenerek derslere katılım sağlanması gerektiğini anlattı.

Prof. Dr. Vatan Karakaya daha sonra anatomi laboratuvarlarının ıslak ve kuru çalışma alanlarında derse katılarak öğrencilerle birlikte vakit geçirdi.

Comments

comments

Bu haber 4439 kez okundu.
Haberler - 13:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.