TSO Başkanı Yılmaz’dan Korona Uyarısı

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, vatandaşları korona virüsüne karşı daha duyarlı olmaya davet etti. Dünya da ve ülkemizde yoğun şekilde hissedilen, son yüzyılın en büyük salgınına karşı yürütülen çalışmaların sonucunu umutla beklediğimiz şu günlerde, halkımızı daha duyarlı ve sorumlu olmaları konusunda hassasiyet göstermelerinin rica ediyorum diyen Yılmaz: ” Belli bir süre daha […]
Haberler - 3 Eylül 2020 11:47 A A

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, vatandaşları korona virüsüne karşı daha duyarlı olmaya davet etti.

Dünya da ve ülkemizde yoğun şekilde hissedilen, son yüzyılın en büyük salgınına karşı yürütülen çalışmaların sonucunu umutla beklediğimiz şu günlerde, halkımızı daha duyarlı ve sorumlu olmaları konusunda hassasiyet göstermelerinin rica ediyorum diyen Yılmaz: ” Belli bir süre daha gündemi meşgul edecek gibi görünen bu hastalığa, Sağlık Bakanlığımızın ve ilgili kurulların tavsiyelerine uyarak daha vahim sonuçların doğmasına engel olmak için top yekun mücadele etmeye devam ediyorum.

Bu bağlamda ilimizde faaliyet gösteren işletmeler olarak temizlik, maske ve mesafe kurallarının tam olarak uygulanmasında tüm üyelerimizi uyarmak bu mücadelede ön safhalarda yer almak biz STK’larında önceliğinde olmalıdır.” dedi.

Yılmaz açıklamasının devamında salgının artması ve kısıtlamaların uygulanması ekonomik olarak biz işletmelere zarar vereceği gerçeği asla unutulmamalıdır. Ülkemizin içinde bulunduğu sağlık, ekonomik ve de dış siyasetin zorlu süreçten geçtiği şu günlerde, bizlerin istihdam ve vergi gelirleri olarak devletimize daha çok katkı sunabilmek adına, işletmelerimizin açık olması, ticaretin devam etmesi güçlü bir ülke olmanın vazgeçilmezdir vurgusu yaparken  “KTSO olarak bu konuyla ilgili her alanda çalışmalarımızı yürütüyoruz. İşletmelerimizden PCR testi ve Antikor testi konusunda bize gelen talepler doğrultusunda bir çalışmada yapmış bulunmaktayız. Kayseri de faaliyet gösteren Medical Palaca hastanesi toplu taleplerin olması durumunda sağlık ekiplerinin Kırşehir’e gelerek testler yaparak hızlı sonuçların alınabileceği bilgisini bizimle paylaşmış olup bunu da siz değerli üyelerimizle paylaşmak isterim.

Bu konuda ilimizde faaliyet gösteren bütün işletmelerin Covid-19’la yapılan mücadelede daha sağlıklı bir hayat için sorumluluk almaya davet ediyorum. ” ifadelerinde bulundu.

Comments

comments

Bu haber 18661 kez okundu.
Haberler - 11:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.