1 GÜN ÖNCE AÇIK KALP AMELİYATI OLAN RAMAZAN UÇAR LA RÖPORTAJ

  Kırşehir’de açık kalp ameliyatlarının yapılmaya başlamasıyla beraber, kalp rahatsızlıklarında ileri teknoloji ve kabiliyet gerektiren durumlarla karşılaşılmaya başlandı. Kırşehir Devlet hastanesinde yapılan onuncu açık kalp ameliyatı da bu durumlardan bir tanesi oldu ve bu ameliyatla Türkiyenin en gelişmiş hastanelerinde bulunan fiziki şartlar, gerekli techizat ve kabiliyetli ekibin hem ameliyat anında hem sonrasında oluştuğu gözlendi. 07 […]
Genel - 8 Şubat 2018 17:57 A A

 

Kırşehir’de açık kalp ameliyatlarının yapılmaya başlamasıyla beraber, kalp rahatsızlıklarında ileri teknoloji ve kabiliyet gerektiren durumlarla karşılaşılmaya başlandı.

Kırşehir Devlet hastanesinde yapılan onuncu açık kalp ameliyatı da bu durumlardan bir tanesi oldu ve bu ameliyatla Türkiyenin en gelişmiş hastanelerinde bulunan fiziki şartlar, gerekli techizat ve kabiliyetli ekibin hem ameliyat anında hem sonrasında oluştuğu gözlendi.

07 şubat 2018 tarihinde bentall ameliyatı olan Ramazan Uçar’ın 08 Şubat tarihinde yürüdüğü, bilinci açık şekilde konuştuğu, sıvı gıdalar almaya başlandığı gözlenirken, bir amelitatta 3 operasyon geçirdiği öğrenildi.

Kırşehir Aktüel’e konuşan Ramazan Uçar, milli servetin zayi edilmemesini gerektiğini, özel hastanelerde tahminimce 30 bin liralara çıkacak bir rakamın vatandaşın cebinde kaldığını, başka memleketlerde olsa, ailesiyle perişan olacağını ama memleketinde çok rahat geçirdiğini belirtirken, sağlık personeline de, ilgililere de çok teşekkür ederek, kendisiyle aşırı derecede ilgilenildiğini, bu kadar hizmetin zoru başarmak olduğunu dile getirdi.

1 ay önce başlayan ve günden güne “bu işte bizde varız “ özgüvenini sağlayan ameliyatlar sorunsuz ilerliyor.

63 Yaşında olan Uçar’ın ameliyatının aort damarındaki zayıflık ve delinme riskine karşı yapılan ameliyatta, bypass ve kapak değişim operasyonları da gerçekleştirildi.

Ankara Yüksek ihtisas Hastanesi bu konuda Türkiyede ki yetkin hastanelin başında gelmesiyle beraber yılda 1-2 defa bu operasyonun gerçekleştiği belirlendi.

Özel ve devlet hastanelerinde yoğun bakım ünitelerinin de 3 hastaya 1 hemşire oarnıyla çalışılırken, Kırşehir’de 1 hastaya 3 hemşire oranıyla çalışılıyor.

Ameliyatı gerçekleştiren ekibin başında bulunan Doç.Dr. İhsan Sami Uyar, Türkiyede bu işler iyi yapılıyor, artık Kırşehirde de yapılıyor dedi.

Çevre illerde 2 katlı gece kondudan bozma özel hastanelere vatandaşın parası gitmeyecek diyen Uyar, teknik olarak Kırşehir’in yarısı kadar olmayan, hastanelere Kırşehirlileri bırakmayacağız dedi.

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 12249 kez okundu.
Genel - 17:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.