10 PARMAĞINDA 10 MARİFET

Azerbaycan – Türkiye Genç  Milli Takım Şefi Sebahattin Yaşar başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Azerbaycan ve Türkiye Genç Milli Aşçısı olan Kırşehir’in Dedeli Köyü nüfusuna kayıtlı Sebahattin Yaşar Şubat Ayı’nda yapılacak olan Uluslar arası Yemek Yarışması’na hazırlanıyor. Şubat ayında yapılacak olan Uluslar arası Yemek Yarışması’nda 68 ülkeden 500-600 aşçının katılacağı yarışmada Türkiye ve Azerbaycan’ın temsili […]
Genel - 9 Aralık 2017 13:51 A A

Azerbaycan – Türkiye Genç  Milli Takım Şefi Sebahattin Yaşar başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

Azerbaycan ve Türkiye Genç Milli Aşçısı olan Kırşehir’in Dedeli Köyü nüfusuna kayıtlı Sebahattin Yaşar Şubat Ayı’nda yapılacak olan Uluslar arası Yemek Yarışması’na hazırlanıyor.

Şubat ayında yapılacak olan Uluslar arası Yemek Yarışması’nda 68 ülkeden 500-600 aşçının katılacağı yarışmada Türkiye ve Azerbaycan’ın temsili yarışmacısı Genç  Milli Takım Şefi Sebahattin Yaşar olacaktır.

Azerbaycan – Türkiye Genç  Milli Takım Şefi Sebahattin Yaşar’ın Kırşehir Aktüel Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Adım Sebahattin Yaşar. Azerbaycan ve Türkiye Genç Milli Aşçısıyım. Şubat ayında gerçekleştirilecek Uluslar arası Yemek Yarışması’nda yarışmak için seçildik. Pastane dalında yarışacağım. Yaşım 20. İzmir çeşmede oturuyorum. Aslen Kırşehirliyim Dedeli Köylüyüm.

Daha öncede yemek yarışmalarında yarıştım. 7 birinciliğim, 2 tane ikinciliğim, bir tane de3’üncülüğüm var.

Hedeflerim daha çok dünya çapına da yayılmak ve genç yaşta başarılı bir geleceğim olmasını istiyorum.

Özellikle Ailemin ve Kırşehir halkının çok büyük destekleri var. Onların yüzlerini güldürmek en büyük kazanç olacak bana. Beni desteklesinler. Çok stresli bir iş. İnşallah alnımızın akıyla kazanır gelirim.”

Bizlerde Kırşehir Aktüel Gazetesi olarak Azerbaycan – Türkiye Genç  Milli Takım Şefi Sebahattin Yaşar’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Comments

comments

Bu haber 15130 kez okundu.
Genel - 13:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.