10 Yaşındaki Eylül’den Mehmetçiğe Mektup

Mehmetçiğin güney sınırımızı teröristlerden temizlemek için başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na destekler devam ediyor.
Manşet Haberleri - 17 Ekim 2019 12:21 A A

Mehmetçiğin güney sınırımızı teröristlerden temizlemek için başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na destekler devam ediyor.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi 10 yaşındaki Eylül Buğlem Gökergan da mehmetçiğe yazdığı mektupla destek oldu. Mektubunda vatan savunması yapan ‘asker abilerine’  teşekkürlerini ileten minik Eylül, bu kutsal göreve hazır olduğu mesajını da verdi. İşte Minik Eylül’ün askerler için yazdığı mektup;

“Sevgili asker abilerim, Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileri olarak sizlerle ne kadar övünsek azdır. Güzel ülkem Türkiyem’de rahat bir şekilde yaşıyorsam okuluma gidiyorsam, kahraman asker abilerim sayesindedir. Güzel yurdumun her köşesini vatanımızı gece gündüz, yaz kış demeden, gerektiğinde canını bile ortaya koyan vatan evlatlarısınız. Sizlerle ne kadar övünsek azdır. Sizinle gurur duyuyoruz. Sizler de bizim gururumuzu boşa çıkarmadığınız için sizlere çok teşekkür ederim.

Asker abilerim, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü canla başla korumaktasınız. Sizlere dua ediyoruz. Başınız dik, gözünüz pek, ayağınız taşa değmesin diye duacıyız. Bizler de bu kutsal görev için her an hazırız.

Asker abilerim, güzel vatanım uğrunda Çanakkale’de, Kıbrıs’ta canla başla mücadele eden ve bu uğurda şehit olan dedelerim, amcalarım, dayılarım ve abilerim için Allah’tan rahmet diliyorum. Vatanı koruma sırasında yaralanmış olan gazilerimiz için geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Sizleri çok seviyorum. Allah’a emanet olun.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”

Comments

comments

Bu haber 10560 kez okundu.
Manşet Haberleri - 12:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.