10 YIL ARADAN SONRA EKİCİOĞLU İÇİN AYNI MAKAMDA

Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri, eski Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Hayırlı olsun ziyareti için gelen 2004 -2009 dönemi Ak Partili Belediye Başkanı Halim Çakır Başkan Ekicioğlu ile makamında bir süre sohbet etti. Eski Başkan Halim Çakır,  konuşmasında Ekicioğlu’nun başarılı bir belediye başkanı olacağına […]
Manşet Haberleri - 18 Nisan 2019 15:29 A A

Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri, eski Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Hayırlı olsun ziyareti için gelen 2004 -2009 dönemi Ak Partili Belediye Başkanı Halim Çakır Başkan Ekicioğlu ile makamında bir süre sohbet etti.

Eski Başkan Halim Çakır,  konuşmasında Ekicioğlu’nun başarılı bir belediye başkanı olacağına inandığını belirterek, Ekicioğlu’nun TSO başkanlığı süresindeki tecrübelerine güvendiğini belirtti.

Çakır konuşmasına şöyle devam etti: ” Yeni belediye başkanı seçilen Ekicioğlu’nun nereden geldiğini, Kırşehir’de neler yaptığını Kırşehir halkı çok iyi bilmektedir. Ekicioğlu’nun bir halk adamı olarak toplum içerisinde bir yeri olduğunu, Kırşehirliler nezdinde sevilen sayılan bir ailenin ferdi olarak Kırşehir’e büyük hizmetler yapacağına inanıyorum. Çünkü, Ekicioğlu’nda kibir, büyüklenme ve enaniyet bulunmamaktadır. Halkın içinde halkla beraber Hak için çalışacağına inanıyorum. Peygamber efendimiz “Kibirli insanlar, bırakın cennet kapısını; cennetin kokusunu bile alamazlar” diye buyurmuşlardır. Bizler yıkmak için değil yapmak için gelmeliyiz. Sizlerin de yapıcı ve başarılı olacağınıza inanıyoruz. Ekicioğlu’nun gerek ticari hayatta gerekse TSO’daki dürüstlüğünü herkes bilir dedi.

2004 yılında belediye başkanlığına geldiğimizde belediyemize Vakıfbank tarafından verilen Mercedes marka makam aracının garaja çekilerek çürümeye terk edilmesi bizleri vicdanen çok rahatsız etti. Plakasında AK olan bu makam aracının bir Ak Partili belediye başkanı tarafından garajda çürütülmesine çok üzülmüştük. Sizlerin bu makam aracının garajda çürütülmeden satışını yapmanızı da saygıyla karşılıyoruz.

Bizler görevi teslim ettiğimizde 52 milyon borcumuz vardı. bunlardan 35 milyonu Tedaş, SSK ve İller bankası, 15 milyonu da piyasa borcu idi. Şimdi gelinen noktada bu borç 462 milyonu aşmış durumda. Bu meblağ çok büyük. Kırşehir nüfusuna göre afaki bir rakam. Sayın başkanım Ekicioğlu’nun bu sorunları en kısa sürede çözeceği inancı ile kendisine bir kez daha başarılar diliyorum dedi.

Comments

comments

Bu haber 29910 kez okundu.
Manşet Haberleri - 15:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.