15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Kaman ilçesindeki 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerine ziyarette bulundu. Valilikten yapılan açıklamaya göre, Şentürk, ilk olarak Kurancılı beldesinde şehit Ayhan Keleş’in kabrini ziyaret ederek dua okudu. Şentürk, daha  sonra köy meydanında yaptırılan “15 Temmuz 2016 Demokrasi Şehidi Ayhan Keleş Saat Kulesi”nde incelemelerde bulundu. Buradan beraberindeki heyetle Kargın […]
Genel - 13 Temmuz 2017 17:15 A A

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Kaman ilçesindeki 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerine ziyarette bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Şentürk, ilk olarak Kurancılı beldesinde şehit Ayhan Keleş’in kabrini ziyaret ederek dua okudu. Şentürk, daha  sonra köy meydanında yaptırılan “15 Temmuz 2016 Demokrasi Şehidi Ayhan Keleş Saat Kulesi”nde incelemelerde bulundu.

Buradan beraberindeki heyetle Kargın Yenice köyüne geçen Şentürk, 15 Temmuz şehidi Gökhan Yıldırım ile diğer şehitlerin kabirlerine gül bıraktı.

Tunceli’de 2007’de şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek’in evine ziyarette bulunan Şentürk, baba Süleyman ve anne Aysel Şimşek ile bir süre sohbet etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vali Şentürk, Türk milletinin 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde kahramanlık destanı yazdığını belirtti.

Darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanları dolduran vatandaşların demokrasiye sahip çıktığını vurgulayan Şentürk, şöyle devam etti:

“Askeri yapılar içerisinde yuvalanmış FETÖ üyesi bir grup tarafından Türk milletine, demokrasisine ve milli iradeye yönelik bir kalkışmada bulunulmuştur. Fakat o gece milletimiz, meydanları doldurarak demokrasiye sahip çıkmış, bu topraklarda demokrasinin ve egemenliğin tek sahibinin millet olduğunu ispatlamıştır. 15 Temmuz şehitlerimizi, yakınlarını ve gazilerini unutmayacağız. Şehit kabirlerini ziyaret ederek, şehitlerimize rahmet diliyoruz. Gazilerimizle de sık sık bir araya gelip, onlara yanlarında olduğumuzu hissettirmeye çalışıyoruz. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin.”

Comments

comments

Bu haber 6446 kez okundu.
Genel - 17:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.