15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TÜM DETAYLAR

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. “Milli Birlik Yürüyüşü” ile başlayan etkinliklerde, ellerindeki Türk bayraklarıyla askerlik şubesi önünde toplanan binlerce kişi, Atatürk Caddesi’nde yürüyüşe başladı. “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “15 Temmuz’u unutmayız, unutturmayız” şeklinde sloganlar atan vatandaşlar, 15 Temmuz töreninin yapılacağı Cacabey Meydanı’na kadar yürüdü.   Meydandaki program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle […]
Genel - 16 Temmuz 2018 17:13 A A

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

“Milli Birlik Yürüyüşü” ile başlayan etkinliklerde, ellerindeki Türk bayraklarıyla askerlik şubesi önünde toplanan binlerce kişi, Atatürk Caddesi’nde yürüyüşe başladı.

“Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “15 Temmuz’u unutmayız, unutturmayız” şeklinde sloganlar atan vatandaşlar, 15 Temmuz töreninin yapılacağı Cacabey Meydanı’na kadar yürüdü.

 

Meydandaki program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programda  Kırşehir Valisi İbrahim Akın, devletin tüm terör örgütlerine karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü belirterek, “Demokrasi zaferi olarak kutlanacak her 15 Temmuz’da, milletimizin kalbi şehitlerimiz ve gazilerimiz ile birlikte olacaktır.” dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci , CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan vede AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli,  birer konuşma yaptı.

 

 

Programa, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Ekemen, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

sosyal Hizmetler il müdürlüğü, tarım il müdürlüğü, afat ve kızılay meydanda çadırlar açarak aşure, çay, su, yiyecek, pasta ikramlarında bulundu.

 

Comments

comments

Bu haber 8491 kez okundu.
Genel - 17:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.