173.YIL KUTLANDI

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yılı ülkemiz ve ilimizde de kutlandı. 10 Nisan Polis Günü nedeniyle Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan törene Vali Vekili Adnan Kayık, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Askerlik Şubesi Başkanı Per. Yüzb. Harun Ağaç, Kırşehir POMEM Müdürü Kasım Varol, daire müdürleri, […]
Genel - 10 Nisan 2018 11:53 A A

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yılı ülkemiz ve ilimizde de kutlandı.

10 Nisan Polis Günü nedeniyle Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan törene Vali Vekili Adnan Kayık, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Askerlik Şubesi Başkanı Per. Yüzb. Harun Ağaç, Kırşehir POMEM Müdürü Kasım Varol, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından konuşma yapan Vali Vekili Adnan Kayık, köklü bir kuruluş olan Türk Polis Teşkilatının ülkemize ve milletimize 173 yıldır şanla, şerefle hizmet ettiğini söyledi.

Emniyet teşkilatı mensuplarının gece-gündüz demeden, saat farkı gözetmeden milletimizin huzuru için görev yaptığını belirten Vali Vekilimiz Adnan Kayık, “Türk Polis teşkilatımız, güven veren çalışmalarıyla dosta güven, düşmana korku vermektedir. Türk Polis Teşkilatı, 173 yıldır biriktirdiği tecrübe ve teknolojik donanımıyla vatandaşlarımıza kaliteli hizmetler vermektedir. Büyük bir disiplin ilkesi içerisinde hareket eden 10 Nisan Polis Gününü kutluyorum.” şeklinde konuştu.

İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz de konuşmasında, “Demokratik hukuk devletlerinin temel görevi onun asıl unsuru olan vatandaşlarının can ve mal güvenliğini korumak, kollamak, huzur ve sükûnunu sağlamak olmuştur. Emniyet Teşkilatı da bu görevleri demokratik hukuk kuralları içerisinde yerine getirmektedir. Türk Emniyet Teşkilatı, kuruluşundan bu yana anayasa ve kanunlar doğrultusunda Cumhuriyetimizin varlığı, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği uğrunda Atatürk ilkelerine bağlı kalarak vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini, toplumun huzur ve refahını sağlamak amacıyla görev yapmaktadır.” dedi.

Tören, Polis Evinde sunulan çeşitli ikramlarla sona erdi.

 

Comments

comments

Bu haber 5514 kez okundu.
Genel - 11:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.