19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

  Şehitlik ve gazilik, şereflerin en yücesi, rütbelerin en üstünüdür. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü, huzuru, güvenliği uğruna fedakârca görev yapan gazilerimiz, her türlü takdirin üzerinde minnet ve şükran duygularını hak etmektedirler. Bayrağımızın vatanımızın üzerinde özgürce dalgalanması, şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıklarının eseridir. Çünkü üzerinde yaşadığımız bu toprakların vatanımız olmasını ve ilelebet Türk vatanı olarak […]
Genel - 18 Eylül 2017 21:11 A A

 

Şehitlik ve gazilik, şereflerin en yücesi, rütbelerin en üstünüdür. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü, huzuru, güvenliği uğruna fedakârca görev yapan gazilerimiz, her türlü takdirin üzerinde minnet ve şükran duygularını hak etmektedirler.
Bayrağımızın vatanımızın üzerinde özgürce dalgalanması, şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıklarının eseridir.
Çünkü üzerinde yaşadığımız bu toprakların vatanımız olmasını ve ilelebet Türk vatanı olarak kalmasını şehit ve gazilerimizin vermiş oldukları o ulvi mücadeleye borçluyuz.
Milletçe bunun bilincinde olan bizler, ülkemizin sessiz kahramanları olan şehit ve gazilerimizi daima sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz.
19 Eylül 1921 tarihinde Sakarya Zaferi’nin hemen ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce Mustafa Kemal Paşa’ya “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verilmesi münasebetiyle 19 Eylül gününü 2002 yılından bu yana Gaziler Günü olarak kutlamaktayız.
Türkiye’nin bütün tarih boyunca halkıyla topyekûn bir mücadele sonucu kazandığı zaferler ve seferler  bu unvanı ve Gazilik madalyasını göğsüne bir şeref vesikası olarak takan yüz binlerce memleket evladı nasip etmiştir.
Bizler de bunun bilincinde olarak son olarak 15 temmuz da topluca hedef alınan toplumun topyekün müdafasıyla millet olarak Gazilik onuru ile şereflenmiştir.
Bu anlamlı günde muhterem Gazilerimizi hürmetle ve minnet duygularıyla anıyoruz. Başta Türk ordularının ebedî Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göç etmiş şehit ve gazilerimize yüce Allah’tan rahmet diliyor, hayatta olan tüm Gazilerimizi sağlık ve esenlik dileklerimizle selamlıyoruz.

Comments

comments

Bu haber 8574 kez okundu.
Genel - 21:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.