19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başlayan tören, meydandaki kutlama programıyla devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kırşehir Belediyesi Mehter Takımı, alanda kahramanlık marşları seslendirdi. Tören alanının ilgin ve bir o kadarda tepki çeken görüntüsü ise gençlerin barikatlar arkasından töreni takip etmek zorunda kalmaları oldu. Bir çok velinin stadyumda kutlanan eski anma törenlerine […]
Genel - 19 Mayıs 2018 22:33 A A

Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başlayan tören, meydandaki kutlama programıyla devam etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kırşehir Belediyesi Mehter Takımı, alanda kahramanlık marşları seslendirdi.

Tören alanının ilgin ve bir o kadarda tepki çeken görüntüsü ise gençlerin barikatlar arkasından töreni takip etmek zorunda kalmaları oldu.

Bir çok velinin stadyumda kutlanan eski anma törenlerine atıfta bulunarak durumu eleştirdiği gözlemlendi.

 

Genlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, törende yaptığı konuşmada, 19 Mayıs 1919 tarihinin Türk milletinin tüm onur ve asaletiyle bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı olduğunu söyledi.

Binlerce şehit verilerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlere emanet olduğunu vurgulayan Aslan, “Bugün vazgeçilmez güç kaynağımız olan milli iradenin yaşatılması için hepimize ve özellikle gençliğimize büyük görevler düşmektedir. Milli mücadeledeki direnç, birlik ve beraberliğin her zaman örnek alınarak aynı kararlılıkla sürdürülmesi ülkemizin daha da çok başarıya ulaşmasında en büyük etken olacaktır.” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından farklı spor branşlarında gösteri maçları yapıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törene, Kırşehir Vali Vekili Adnan Kayık, Kırşehir Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Comments

comments

Bu haber 8895 kez okundu.
Genel - 22:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.