20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlandı

Cumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfı Unicef 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü etkinliği düzenlendi. Cumhuriyet İlkokul Müdürü Erol Gölbaşı ve Ana Sınıfı Öğretmeni Yasemin Dağlı’nın organize ettiği etkinlikte bütün çocuklar Mavi giyinerek boyalı elleriyle Dünya çocuklarına mesaj verdi. Ana Sınıfı öğretmeni Yasemin Dağlı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;   Dünya çocuk hakları günü 1989 yılılından bu yana […]
Genel - 20 Kasım 2018 10:29 A A

Cumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfı Unicef 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü etkinliği düzenlendi.

Cumhuriyet İlkokul Müdürü Erol Gölbaşı ve Ana Sınıfı Öğretmeni Yasemin Dağlı’nın organize ettiği etkinlikte bütün çocuklar Mavi giyinerek boyalı elleriyle Dünya çocuklarına mesaj verdi.

Ana Sınıfı öğretmeni Yasemin Dağlı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;  

Dünya çocuk hakları günü 1989 yılılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından kabul görmesinin ardından 20 Kasım tarihinde farkındalık oluşturmak için kutlanmaktadır. 193 Ülke tarafından onaylanan Birleşmiş Milletler Çocuk hakları sözleşmesi kanunen çocukların sahip olduğu eğitim, sağlık, barınma gibi hakların tanınması olarak sağlanmaktadır.
Dünyanın dört bir yanındaki her çocuğun kendini güvende hissetmesi ve hayallerine daha yakın olabilmesi için bugün Unicef’in maviye bürünme çağrısına ortak oluyoruz.bugün mavi giy sende 20 Kasım Unicef Dünya Çocuk Hakları gününde farkındalık oluştur çağrısına uyduk mavi giyindik. Gün boyunca masmavi olacağız.

Comments

comments

Bu haber 9147 kez okundu.
Genel - 10:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.