26. Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali

Türkiye’nin ceviziyle ünlü ilçesi Kaman’da üreticiler, bu yıl 26’ncısı düzenlenen Ceviz Kültür ve Sanat Festivalinde satışlardan memnun oldu. İlçe meydanında kurulan stantlarda ceviz satan Hakan Mısır, yaptığı açıklamada, önceki yıllara göre daha çok satış yaptıklarını söyledi. Cevizin sağlık açısından faydalı olduğu için her yaştan müşterileri olduğunu aktaran Mısır, “Son yıllarda bazı nedenlerle istenilen düzeyde ceviz yetişmedi. Bu […]
Genel - 9 Ekim 2017 16:28 A A

Türkiye’nin ceviziyle ünlü ilçesi Kaman’da üreticiler, bu yıl 26’ncısı düzenlenen Ceviz Kültür ve Sanat Festivalinde satışlardan memnun oldu.

İlçe meydanında kurulan stantlarda ceviz satan Hakan Mısır, yaptığı açıklamada, önceki yıllara göre daha çok satış yaptıklarını söyledi.

Cevizin sağlık açısından faydalı olduğu için her yaştan müşterileri olduğunu aktaran Mısır, “Son yıllarda bazı nedenlerle istenilen düzeyde ceviz yetişmedi. Bu yıl halk özlediği Kaman cevizine kavuştu. Satışlarımız gayet iyi gidiyor. Festivale çevreden ve şehir dışından yüksek katılım oldu.” dedi.

Üretici Hanım Çakır da cevizin ağacından, yaprağından ve meyvesinden faydalanıldığını belirterek, “Festival kalabalık, çok fazla insan ceviz almaya geliyor. Satışlarımız gayet güzel.” diye konuştu.

Kaman cevizinin kilogramı 25-30 liradan alıcı buluyor.

Comments

comments

Bu haber 11540 kez okundu.
Genel - 16:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.