27 yıl Önce Kırşehir’de Bıraktığı Oğlunu Müge Anlı’da Buldu

Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılan Ayşe Yücel 27 yıl önce Kırşehir’de 3 yaşındayken terk ettiği oğlunu Müge Anlı’da buldu.
Manşet Haberleri - 24 Mart 2020 15:47 A A

Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılan Ayşe Yücel 27 yıl önce Kırşehir’de 3 yaşındayken terk ettiği oğlunu Müge Anlı’da buldu.

Osmaniyeli Ayşe Yücel 1993 yılında Kırşehir Terme caddesinde bir fırının önüne bıraktığı oğlunu aramak için Müge Anlı ile Tatlı Sert programına başvurdu.

Memleketi Osmaniye’de küçük yaşta 3 evlilik yapan ve 2. eşinden ayrılan Ayşe Yücel, ailesinin oğlunu istmemesi üzerine 3 yaşındaki oğlu Durdu ile Kırşehir’deki halasının kızına sığındı. Sığındığı ev de oğlunu istemeyince ve maddi durumu da çocuğuna bakmaya yetmeyince 3 yaşındaki Durdu’yu Terme caddesinde bir fırının önüne bıraktı. Oğlunun ayağında ayakkabı bile olmadığını söyleyen Yücel, “Oğlumu simit alıp geleceğim diye terk ettim. ‘Anne beni bırakma, ayaklarım üşüyor.’ dedi. Ağlayarak bırakıp gittim. Sonra polisler geldi. Çocuğu aldı.” dedi. Çocuğu bıraktıktan sonra Osmaniye’ye dönen ve o sırada 19 yaşında olan Ayşe Yücel ailesi tarafından 70 yaşında biri ile evlendirildi. Eşinin 4 yıl önce vefat ettiğini ve oğlunu aramasına da çok yardımcı olduğunu söyleyen Yücel, “Eşim vefat ettikten sonra maaşı bana kaldı. Maaşını biriktirdim, oğluma ayakkabı almak için.” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

ÇOCUK YUVASINA VERİLMİŞ

Çocuğun kaybolduğu yıllarda Kırşehir Çocuk Yuvası Müdürlüğü’nde annelik yaptığını belirten Nimet Hanım programa telefon ile bağlandı. Nimet Hanım 27 yıl önce yuvaya bir çocuk getirildiğini ve esmer çok sevimli bir çocuk olduğunu, çocuğun bir aileye evlatlık verildiği söyledi.

ÇOCUK BULUNDU

Bir süre sonra Müge Anlı anneye müjdeli haberi verdi. Anlı, oğlunun bulunduğunu ve her şeyi hatırladığını söyledi. Telefon ile yayına bağlanan oğlu ise annesine kırgın olduğunu ve kendisini aramamasını istedi.

“İLK ÇOCUĞUM AÇLIKTAN ÖLDÜ”

14 yaşında yaptığı ilk evliliğinde eşinin içki içmesi sebebiyle kimsenin yardım etmediğini ve çocuğunun açlıktan öldüğünü söyleyen Yücel, ikinci çocuğunun ise eşi tarafından bir köye evlatlık verildiğini daha sonra arayarak çocuğunu bulduğunu belirtti.

HABER: ZAHİDE VURAL

Comments

comments

Bu haber 10394 kez okundu.
Manşet Haberleri - 15:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.