3 ÜNİVERSİTE KÜTÜPHANESİNDE ORTAK KULLANIM ANLAŞMASI

Ankara Üniversitesi ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Kırşehir Ahi Evran üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı Kırşehir Ahi Evran üniversitesi  akademik personeli ve öğrencilerinin akademik gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan arasında üniversite kütüphanelerinden karşılıklı […]
Genel - 11 Haziran 2018 17:00 A A

Ankara Üniversitesi ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Kırşehir Ahi Evran üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Kırşehir Ahi Evran üniversitesi  akademik personeli ve öğrencilerinin akademik gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan arasında üniversite kütüphanelerinden karşılıklı yararlanma konusunda protokol imzalandı.

1 Haziran 2018 tarihinden 31 Mayıs 2021 tarihine kadar geçerli olacak protokol sayesinde Ahi Evran Üniversitesi akademisyenleri ile öğrencileri Ankara Üniversitesi Kütüphanesi ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kütüphanesinden yararlanabilecekken Ankara Üniversitesi ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri üniversitemiz kütüphanesinden faydalanabilecekler.

 

Üniversitelerin ortak amaçlarının yetişmiş insan olduğuna her fırsatta değinen Rektör Karakaya, yapılan protokol ile üniversitelerin bilgi birikiminden akademisyenler ve öğrencilerin karşılıklı faydalanarak kendilerini akademik anlamda geliştireceklerini belirtti. Ülkemizdeki üniversitelerin birbirleri ile iş birliği içinde olmalarının ülkenin ilerlemesi anlamında önemli olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, imzalanan protokolün ülkenin yetişmiş insan profili ihtiyacına katkısı olacağını kaydetti. “Ülkelerin bilim, kültür, sanat, ekonomi, spor gibi alanlarda ilerlemeleri için üniversitelerin iş birliği içinde olmaları önemlidir.” diyen Rektör Karakaya, eğitimde kaliteyi artırarak alanlarında uzman bireyler yetiştirmenin her üniversitenin en önemli görevi olduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Vatan Karakaya üniversitelerin sadece kendi bünyelerindeki akademik birimlerden faydalanmalarından ziyade diğer üniversitelerin akademik birimleri ile de iş birliği içinde olmasının önemini vurgulayarak  üniversiteler ile iş birliklerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Comments

comments

Bu haber 6210 kez okundu.
Genel - 17:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.