471 MÜLKİ AMİRİN GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİRİLDİ

CUMHURBAŞKANLIĞI kararıyla 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 471 Mülki İdare Amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirilmiştir.” denildi. Kırşehir’e atanan ve şehrimizden ayrılarak yeni görevler alan isimler şu şekilde gerçekleşti. Kırşehir İl Hukuk İşleri Müdürlüğüne Sındırgı Kaymakamı Ercan […]
Genel - 1 Eylül 2018 11:51 A A

CUMHURBAŞKANLIĞI kararıyla 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 471 Mülki İdare Amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirilmiştir.” denildi.

Kırşehir’e atanan ve şehrimizden ayrılarak yeni görevler alan isimler şu şekilde gerçekleşti.

Kırşehir İl Hukuk İşleri Müdürlüğüne Sındırgı Kaymakamı Ercan ATEŞ görevlendirildi.

Akçakent Kaymakamlığına Çardak Kaymakamı Murat KARALOGLU atandı

İller İdaresi Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğüne Kırşehir Vali Yardımcısı Ramazan PEKTAŞ görevlendirildi.

Akçakent Kaymakamı sayın Serhat DOĞAN’nın tayini Şırnak İli Güçlükonak İlçesine görevlendirildi

 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İçişleri Bakanlığı merkezinde görevli 8 Mülki İdare Amirinin görev yerleri değiştirilirken, 8 Kaymakam ve 1 Vali Yardımcısı bakanlıkta değişik görevlere getirildi. Merkezde görev yapan 11 Mülki İdare Amir ise vali yardımcılığı ve kaymakamlık görevlerine atandı. İşte Bakanlığın açıklamasındaki atamalarla ilgili diğer ayrıntılar…

VALİ YARDIMCILIĞI SAYISI AZALTILDI.. Vali Yardımcıları, kaymakamlıklara atanarak vali yardımcılığı sayısında azaltılmaya gidilmiştir. Bu bağlamda 610 olan vali yardımcısı sayısı iki yıllık süreç içerisinde 314’e indirildi.

İŞTE GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLEN İSİMLERİN TAM LİSTESİ… 

DOĞUYA BAŞARILI İSİMLER ATANDI… Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki İlçelere tecrübeli ve başarılı kaymakamların atamaları planlanmıștır. Yapılan atamalarla Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki tüm ilçelere kaymakam ataması yapılmış olup, kaymakamsız ilçe bırakılmadı.

KAYYUM KAYMAKAMLAR BATIYA ATANDI..  Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde kayyum olarak çalışan ve görev süresi biten kaymakamların başka il ve ilçelere atamaları yapıldı. Kayyum olarak görev yapan Kaymakamlardan; Doğubayazıt Kaymakamının Antalya Kaş İlçesine, Kızıltepe Kaymakamının İstanbul Arnavutköy İlçesine, Nusaybin Kaymakamının Antalya Finike ilçesine, Malazgirt Kaymakamının Yalova Çınarcık İlçesine ataması yapıldı.

İSTANBUL’DA 12 KAYMAKAM DEĞİŞTİ… İstanbul’da 12, İzmir’de 10, Ankara’da 3 ilçenin kaymakamı değiştirildi. İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyükşehir ilçelerine ve stratejik durumu bulunan ilçelere daha genç kaymakamlar atanmıştır.

Büyükşehir ilçelerine kadın kaymakam atama prensibine devam edildi.  Merkezde görev yapan Mülki İdare Amirleri Kaymakamlık ve Vali Yardımcılıklarına atanarak taşra güçlendirildi.

Comments

comments

Bu haber 13656 kez okundu.
Genel - 11:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.