5.TARIM FUARI 19-20-21 EYLÜL’DE 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek olan Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 19-20-21Eylül tarihleri arasında Kapalı Teşhir Alanı’nda (Kapalı Sebze Pazar Yeri) gerçekleştirilecek.   Konu ile ilgili açıklama yapan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu:’’ Bilindiği gibi dört yıl önce ilk kez düzenlediğimiz Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri […]
Genel - 17 Eylül 2018 18:24 A A

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek olan Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 19-20-21Eylül tarihleri arasında Kapalı Teşhir Alanı’nda (Kapalı Sebze Pazar Yeri) gerçekleştirilecek.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu:’’ Bilindiği gibi dört yıl önce ilk kez düzenlediğimiz Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı’nın bu yıl 19-20-21 Eylül  tarihleri arasında Kapalı Sebze Pazarı Yeri’nde 5.’si ni düzenleyeceğiz. Bu tür fuarlar, günümüz piyasa koşullarında üretici ve tüketici ile alıcı ve satıcıyı birbiriyle buluşturan önemli bir aktivite merkezidir. Daha önce dört  kez düzenlediğimiz Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı konusunda işadamlarımızdan, çiftçilerimizden ve vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler aldık. Gerçekten de günümüz koşullarında pek çok firmanın karşı karşıya kaldığı sorunlardan biri de üretici ve tüketicinin sınırlı koşullarda iletişim kurabilmesidir. Düzenlemiş olduğumuz bu fuarlarla giderek zorlaşan rekabet koşulları içerisinde bir yandan üretim teknolojilerini geliştirmek ve diğer yandan da mevcut ve yeni müşterilerine ulaşmak isteyen üreticilerimizi, çiftçilerimizle ve vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Bu yıl düzenlediğimiz 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 19-20-21 Eylül  tarihleri arasında Kapalı Teşhir Alanı’nda (Kapalı Sebze Pazarı)gerçekleştirilecek. Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi; Ticaret Borsası, Ziraat Odası Başkanlığı’nın katkıları; KOSGEB, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği,  Kırşehir Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Kaman Köyleri Ceviz Üreticileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği desteğiyle gerçekleştirilecek olan5. Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarımıza, bütün halkımızı davet ediyor, saygılarımı sunuyorum.’’ dedi.

FUAR İÇERİĞİ

19 -21 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek KIRŞEHİR TARIM VE HAYVANCILIK FUARI İç Anadolunun önemli fuarlarından biri haline geldi. Hasat sonrası yapılan tek fuar olan KIRŞEHİR TARIM VE HAYVANCILIK FUARI yapılacak yarışmalar ve eğitim seminerleri ile fark oluşturacak.

Kırşehir Tarım İl Müdürlüğü tarafından yapılacak eğitim seminer konuları

-Büyük Baş Hayvan Bakım ve Besleme

-Hastalıktan Ari İşletmenin Oluşturulması

-Buzağı Ölümlerinin Engellenmesi

-Kırşehir’de Alternatif Ürün Yetiştirilmesi

-Tarımsal Devlet Destekleri

YARIŞMA PROGRAMI

BUZAĞI  YARIŞMASI

Kırşehir Damızlık Sığır Üreticileri Birliği tarafından düzenlenecektir.

KOÇ YARIŞMASI

Kırşehir Damızlık Koyun ve Keçi Üreticileri Birliği tarafından düzenlenecektir.

Fuara, yarışmalara ve eğitim seminerlerine Kırşehir ve civar illerden çok 20.000 üzerinde üretici ve tarım profesyoneli katılacaktır. Ayrıca Kırşehir’in dünyaca ünlü Ahilik Şenlikleri İle aynı tarihlerde yapılacak olması fuarın önemini artırmaktadır. 100’ün üzerinde firmanın katılacağı KIRŞEHİR TARIM VE HAYVANCILIK FUARI Kırşehir’i tarım ve hayvancılığın üssü haline getirecektir.

Ayrıca yöresel ürün üreticilerin de stand açacağı fuar 19 -23 Eylül tarihleri arasında (Çarşamba, Perşembe, Cuma) gezilebilecektir.

 

Comments

comments

Bu haber 8512 kez okundu.
Genel - 18:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.