40 YILLIK TAPU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

40 yıldır çözülemeyen ve daha önce Tarla vasfı olan ve arazi vasfına çevrilen arsa ve evlerin parselasyon çalışması yapılarak, hisseli tapudan  müstakil tapuya çevrilme toplantısında mahalle halkıyla bir araya geldi.
Genel - 9 Kasım 2018 19:28 A A

 Çiçekdağı Belediye Başkanı İsmail Deniz,  40 yıldır tapu sorunu yaşayan mahalle sakinleriyle çözüm toplantısında bir araya geldi.

40 yıldır çözülemeyen ve daha önce Tarla vasfı olan ve arazi vasfına çevrilen arsa ve evlerin parselasyon çalışması yapılarak, hisseli tapudan  müstakil tapuya çevrilme toplantısında mahalle halkıyla bir araya geldi.

 

2 yıldır devam eden çalışmaların sonuna gelinerek vatandaşların kendisine ait tapularıyla 31 aralık tarihine kadar uzatılan imar barışı ile kendisine ait evlerinde oturacaklarını belirten Belediye Başkanı İsmail Deniz,  Şu an bulundukları arsanın arsa olmadığı, 103 ada 2’nin sahipleri tarla içerisinde hisselendirilmiş tapuları olduğunu 2 yıldır üzerinde durdukları sorunun  40-50 yıldır devam eden bir sorun ve nihayete erdireceğiz ifadelerini kullandı.

 

Fevzi Çakmak Mahallesi Belediye İrtibat bürosunda gerçekleşen toplantıda Belediye Başkanı İsmail Deniz, Çiçekdağı Belediyesi İmar ve Fen İşleri müdürlüğü yetkilileri ve Danışman firma Detay Harita Mühendislik yetkilisi Haydar Yağlı, vatandaşların tapu sorunu konusundaki taleplerini dinledi.

Toplantıda konuşan Başkan Deniz, mahallede 40 yıllık tapu sorunu olduğunu söyledi.

Sorununun çözümü için ellerinde gelen tüm çaba ve gayreti gösterdiklerini ifade eden Deniz, şöyle konuştu:

“İlçemiz Fevzi Çakmak Mahallesi 103/2 parsel olarak bilen alan şuan mevcut durumda üzerinde ev bulunmasına rağmen tarla vasfında gözükmektedir. İmar barışının çıkması ile buranın arsa vasfına geçmesi için uğraşmaktayız. Bugün burada Tapu Kadastro Müdürlüğü görevlileri ile bilgilendirme toplantısı düzenleyerek, tarla olarak gözüken yerlerin arsaya vasfına ondan sonrada tapusunu alamayan ve iskanını alamayanlar için imar barışı için yapılması gerekenleri görüşmek için toplanmış bulunmaktayız.”

Deniz’in konuşmasından sonra Kırşehir Tapu Kadastro Müdürlüğü yetilileri vatandaşlara bilgi vererek isteklerini dinledi.

Comments

comments

Bu haber 9331 kez okundu.
Genel - 19:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.