7 SANIĞA TOPLAM 207 YIL HAPİS CEZASI

 Abuşağı köyünde zihinsel engelli iki gence cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla yargılanan 7 sanık, 21 yıl ile 51 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı. Nevşehir 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, mağdur avukatları ile “nitelikli cinsel saldırı ve hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından tutuklu yargılanan Hasan Y, Dilaver I, Yüksel E, Abdullah A, Koçay E, Adnan Ö, Ali Y. ve […]
Genel - 20 Haziran 2018 11:59 A A

 Abuşağı köyünde zihinsel engelli iki gence cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla yargılanan 7 sanık, 21 yıl ile 51 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.

Nevşehir 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, mağdur avukatları ile “nitelikli cinsel saldırı ve hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından tutuklu yargılanan Hasan Y, Dilaver I, Yüksel E, Abdullah A, Koçay E, Adnan Ö, Ali Y. ve avukatları katıldı.

Sanık ve avukatların son savunmalarının alınmasının ardından mahkeme heyeti, Hasan Y’ye 51 yıl, Dilaver I’ya 38 yıl 6 ay, Yüksel E’ye 30 yıl 6 ay, Abdullah A. ve Koçay E’ye 22 yıl 6’şar ay, Adnan Ö. ve Ali Y’ye 21’er yıl hapis cezası verdi.

Kararın açıklanmasının ardından sinir krizi geçiren bir tutuklu yakınına adliyeye gelen sağlık ekipleri müdahale etti.

Abuşağı köyünde, 2017 kasım ayında, aynı köydeki iki zihinsel engelli gence cinsel istismarda bulundukları gerekçesiyle 7 zanlı gözaltına alınmıştı.

Engelli gencin ve tanıkların ifadelerinin ardından tutuklanan zanlılar hakkında dava açılmıştı.

Comments

comments

Bu haber 6604 kez okundu.
Genel - 11:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.