7 ÜLKEN DEN 48 GENÇ KIRŞEHİR’E RENK KATTI

Türkiye, Romanya, Litvanya, İtalya, Letonya, Çek Cumhiryeti ve Polonya’dan toplam 48 genç “Bike To Life” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından onaylanan ve Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında ilimiz Kırşehir’de Bisiklet ve Sporla alakalı çalışmalar yaptı. Kırşehir Bisiklet Tutkunları Kulübü üyeleri tarafından hazırlanan ve Zift Organizasyon tarafından yönetilen proje, 23 Ağustos […]
Genel - 26 Ağustos 2017 17:04 A A

Türkiye, Romanya, Litvanya, İtalya, Letonya, Çek Cumhiryeti ve Polonya’dan toplam 48 genç “Bike To Life” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından onaylanan ve Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında ilimiz Kırşehir’de Bisiklet ve Sporla alakalı çalışmalar yaptı.

Kırşehir Bisiklet Tutkunları Kulübü üyeleri tarafından hazırlanan ve Zift Organizasyon tarafından yönetilen proje, 23 Ağustos 2017 de başlamış olup katılımcı gençlerin çalışmaları 31 Ağustos 2017 tarihine kadar devam edecektir. Zift Organizasyon liderlerinden Proje Koordinatörü Nuri Bilirgen ve Servet Çınar önderliğinde yürütülen projede katılımcı gençler gerçekleştirdikleri faaliyetler ile ilimizde; Bisikletin sağlık ve yaşam üzerindeki etkileri, şehirlerdeki bisiklet ve bisiklet yolu çalışmaları ve uygulamaları konularında çalışmalar yapıyorlar.

Katılımcı gençler bisiklet ve spor hakkında grup çalışmaları, araştırmalar, sunumlar, münazara, skeç gösterileri, logo çalışmaları ve kültürel çalışmalarda bulunuyorlar.

Çalışmalarını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  toplantı salonunda devam ettiren proje katılımcıları, bisiklet sonrasında düzenledikleri kültürel faaliyetler ile birbirlerinin kültürlerini yakından tanıma fırsatı da elde ederek kültür değişimine öncülük etmişlerdir.

 

Comments

comments

Bu haber 11903 kez okundu.
Genel - 17:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.