8 ÜLKE KIRŞEHİR’İN SIĞINMACI POLİTİKASINI İNCELEDİ

Kırşehir’de bulunan mültecilere yapılan hizmetler,sosyal faaliyetler ve sosyal faaliyetleri yerinde incelemek üzere 8 ülkeden heyet şehrimizde üç gün geçirdi.   Kırşehir’de mevcut bulunan 14 bin mültecinin durumları ve topluma entegrasyonu noktasında yapılanlar ve yapılacak olan projelerin görüşüldüğü toplantı ve seminerler sonrası projeler yerinde incelendi. Ziyaret kapsamında Kırşehir özelinde göçmenlerin durumu ve sorunlarını sunarak ve hali […]
Genel - 9 Ağustos 2018 12:54 A A

Kırşehir’de bulunan mültecilere yapılan hizmetler,sosyal faaliyetler ve sosyal faaliyetleri yerinde incelemek üzere 8 ülkeden heyet şehrimizde üç gün geçirdi.

 

Kırşehir’de mevcut bulunan 14 bin mültecinin durumları ve topluma entegrasyonu noktasında yapılanlar ve yapılacak olan projelerin görüşüldüğü toplantı ve seminerler sonrası projeler yerinde incelendi.

Ziyaret kapsamında Kırşehir özelinde göçmenlerin durumu ve sorunlarını sunarak ve hali hazırdaki iyi uygulamalarımızı 15 kişilik yabancı ekibe aktarıldı.

Proje katılımcıları sırası ile SGDD-ASAM, Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi, Hayır Evi, Neşet Ertaş Kültür Merkezi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İHH Kırşehir şubelerini ziyaret ettiler. İlimizde ikamet etmekte olan yaklaşık 14.000 göçmen ile ilgili sunulan olanakları yerinde görme şansı bulan yabancı ziyaretçiler, özellikle Göçmen akınına maruz kalan ve programları sorunlu olan AB ülkeleri, kendilerindeki eksiklikleri görerek karşılaştırma imkânı bulduklarını belittiler.

 

Proje kapsamında Sosyal Yardımlaşma Vakfımız öncülüğünde Ahi Evran Külliyesinde göçmen yemekleri sunumumuz ilgi ile karşılanmış ve göçmenlerin topluma entegrasyonu konusunda kat edilen mesafe misafirlere gösterildi.

 

 

Comments

comments

Bu haber 13534 kez okundu.
Genel - 12:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.