90 BİN KAHRAMAN ANILDI

Cacabey Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve dövizlerle Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yürüdü. Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından organize edilen etkinliğe katılanlar, şehit ve gaziler için dua etti. Burada konuşan Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız, Sarıkamış şehitlerini ve bütün şehitleri rahmetle ve saygıyla andıklarını söyledi. Osmanlı ordusu ve Ruslar arasında başlayan savaşta […]
Genel - 7 Ocak 2018 15:46 A A

Cacabey Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve dövizlerle Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yürüdü.

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından organize edilen etkinliğe katılanlar, şehit ve gaziler için dua etti.

Burada konuşan Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız, Sarıkamış şehitlerini ve bütün şehitleri rahmetle ve saygıyla andıklarını söyledi.

Osmanlı ordusu ve Ruslar arasında başlayan savaşta 90 bin şehit verildiğini hatırlatan Yıldız, onların hatıralarını canlı tutmak, tarih bilinci ve şuurunu oluşturmak amacıyla ülkenin her köşesinde yürüyüş tertip edildiğini aktardı.

Yürüyüşe İl Jandarma Alay Komutanı Albay Orhan Ekemen, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Comments

comments

Bu haber 5783 kez okundu.
Genel - 15:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.