ABD Ziyaretinden Arda Kalanlar

Evlatlarınıza,hanenize göz diken bir düşmanı,gözünüzün içine baka baka koruyan biri nasıl “DOSTUNUZ” olabilir?
Genel - 14 Kasım 2019 16:28 A A

Evlatlarınıza,hanenize göz diken bir düşmanı,gözünüzün içine baka baka koruyan biri nasıl “DOSTUNUZ” olabilir?

Bu madde dışında ABD ziyareti, raydan çıkan Türkiye dış siyaseti açısından gayet başarılıydı.

ABD konsolosluğu önünde eylem yapan ümmet açısından belli bir müddet istirahat anlamı taşıyan “Dostum Trump” ile “Hayranım Sana Erdoğan” güzellemelerinin ardından, protesto gösterilerinin adresinin Rusya olacak olmasını hiç de tartışmaya gerek yok.

Anlaşılan s-400′ ler ile ilgili 100 milyar dolarlık bir manevra sonrası ABD’nin diline düşen güzide basınımızda S-400’lerin aslında o kadar da iyi olmadığını “PATRİOTLARİN” ne kadar da “MUAZZAM” olduğunu okuyacağız.

Rusların meşhur atasözünün “Ayıyı dansa kaldırırsan, dans sen vazgeçtiğin vakit değil, ayı vazgeçtiğinde sona erer!” karşılığını muhtemelen İdlib ve Suriye sınırında göreceğiz. Bugünkü sözde Ermeni Anıtında Rus dış işleri Bakanı Sergey Lavrov’un mesajı, ilk siyasi karşılık olarak gösterilebilir.

Yeni TÜRKİYE DIŞ POLİTİKASINDA ŞENGAY 5’lisi yerine ABD’nin Senatör 5’lisinin ilerleyen dönemlerde maddi ve manevi bir çok etkisi olacaktır.

Muhafazakar seçmen kendisini her ne kadar “İRANCI” olarak yaftalasa da Cumhurbaşkanlığı ekibinde de tekrar GİZLİ DIŞ İŞLERİ BAKANI İBRAHİM KALIN’IN söz sahibi olduğunu da kabul etmek gerekiyor.

Gelgelim Türkiye’de ERKEN SEÇİM bekleyen kitleye.

ABD ile anlaşmanın erken seçimi öteleyeceğini düşünenler,tam tersi yanılacaktır. Yeni siyasi oluşumlar gözünü açamadan Türkiye’de baskın seçim olma ihtimali daha fazla artmıştır.

100 milyar dolarlık ziyaretin ardından Türkiye’ye gelecek sanal para etkisi ile ekonomi bir nebze nefes alacaktır.

ABD gerilimi düşürülecek, MUHAFAZAKAR seçmenin öfkesi Millet ittifakına yönlendirilecektir.

Anlaşılan odur ki yıllar sonra seçim kazanma anlamında başarılı olan muhalefet, ekonomik imkansızlıklar ve tecrübesizliği yüzünden başarısız olacak ,YEREL YÖNETİMLERİN sorumluluğu mutlaka muhalefete mal edilerek, vatandaşa BİR KEZ DAHA “ABDURRAHMAN ÇELEBİ” dedirtmenin yolları aranacaktır.

Comments

comments

Bu haber 8655 kez okundu.
Genel - 16:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.