ABDAL ATEŞİ’Nİ KİM SÖNDÜRDÜ?

Gazetemizde 22 Eylül 2017 tarihinde “Verilen vaadler sözler sadece lafta mı kaldı?” başlıklı bir haber yayınlamıştık. Yayınladığımız haberde şehrin önde gelen isimlerine bir takım sorular yönelttik. Şehrin iş kapılarını abdallara sonuna kadar açacaklarını söyleyen bütün siyasilere ve bürokratlara durumun akıbetini sormuştuk fakat aradan 3 ay geçmesine rağmen herhangi bir cevap bulamadık. Anlaşılan o ki olayların […]
Genel - 5 Aralık 2017 15:11 A A

Gazetemizde 22 Eylül 2017 tarihinde “Verilen vaadler sözler sadece lafta mı kaldı?” başlıklı bir haber yayınlamıştık. Yayınladığımız haberde şehrin önde gelen isimlerine bir takım sorular yönelttik.

Şehrin iş kapılarını abdallara sonuna kadar açacaklarını söyleyen bütün siyasilere ve bürokratlara durumun akıbetini sormuştuk fakat aradan 3 ay geçmesine rağmen herhangi bir cevap bulamadık. Anlaşılan o ki olayların üzeri kapatılmaya çalışılıyor.

Olayların üzeri ne kadar kapatılmaya çalışılsa da biz Kırşehir Aktüel Gazetesi olarak bütün olayların takipçisiyiz ve takipçisi de olmaya devam edeceğiz.

Kırşehir’de yıllardır düğünlerde, sünnetlerde, nişan merasimleri gibi birçok etkinliklerde görev alan Kırşehir’in değerli sanatçıları abdallar çok zor durumda bırakıldıklarını söylediler.

Yaklaşık 1 sene önce 25 davul ve 25 zurna ekibinden oluşan bir Abdal Ateşi Grubu kurulmuştu. Burada hedeflenen amaç Abdal Ateşi’ni Ahilik Haftası etkinlikleri, konserler, önemli açılışlarda hünerlerini sergileyerek kültürümüzü herkese göstermek ve duyurmak idi. Profesyonel bir ekip ruhu kurulduktan sonra özel etkinliklerde performanslarını sergileyeceklerdi. Fakat her şey bekledikleri gibi olmadı.

Yıllardır Kırşehir’e ve Kırşehirliye büyük hizmetler veren ve büyük değerler katan, Kırşehir’in isminin duyulmasında büyük rol alan Abdallar umduklarını bulamadıklarını ve verilen sözlerin yerine getirilmediğini söylediler. Büyük zorluklarla bugünlere geldiklerini ve çok zor hayat şartlarıyla karşılaştıklarını belirten abdallar, sitemlerini Kırşehir Aktüel Gazetesi aracılığıyla dile getirdiler.

Yılın belirli aylarında belirli aylarında belirli günlerinde düğünlere giderek ekmek parası kazanan ustalar geri kalan aylarda çok zorlandıklarını ifade ettiler.

Yaklaşık 1 sene önce kurulan Abdal Ateşi Grubu kurulurken kendilerine bir takım vaatler verildiğini ve bu vaatlerin hiç birinin yerine getirilmediği söyleyen abdallar İlin Valisine, Milletvekillerine, Belediye Başkanına sitemlerini dile getirdiler.

3 ay önce yazdığımız “Verilen vaadler sözler sadece lafta mı kaldı?” haberinden cevap alamadığımız Kırşehir’in BÜTÜN YETKİLİLERİNE, SİYASİLERİNE VE BÜROKRATLARINA tekrar tekrar soruyoruz; Verdiğiniz vaadler sözler nerede?

İşinize geldiği zaman göğsünüzü gere gere anlattığınız, bizleri her zaman onurlandıran ve gururlandıran Kırşehir’in değerleri olan abdallarımıza neden sahip çıkmıyorsunuz?

Verdiğiniz vaatlerin üzerinden 1 sene geçmesine rağmen hala neden abdallarımıza iş olanakları sunmuyorsunuz? Sizin sözünüz bu kadar mıydı? Kırşehir’in önemli değerleri olan ve ekmek paralarını sadece yazın düğün sezonunda kazanan ve o kazandıkları parayla bir kış geçiren Abdallarımızı neden yarı yolda bıraktınız?

ŞEHRİN ÖNDE GELEN SİYASİLERİNDEN VE BÜROKRATLARINDAN konuyla ilgili bir açıklama yapılmasını istiyoruz.

Bu olay gibi birçok olayların takipçisiyiz ve takip etmeye de devam edeceğiz…

Comments

comments

Bu haber 7338 kez okundu.
Genel - 15:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.