“Abimi Kurtaramadılar Ben Hayat Kurtaracağım”

Şehit Polis Memuru Hayrettin Yılmaz’ın adı memleketi Boztepe’de yaşatılıyor. Bursa’da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit düşen polis memuru Hayrettin Yılmaz’ın adı memleketi Boztepe’de yapılan Emniyet Amirliği’nde yaşatılıyor. Hayrettin Yılmaz anısına Emniyet Amirliği Binası içinde yaptırılan köşenin dualarla açılışı yapıldı. Açılışa Kırşehir Valisi İbrahim Akın İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl […]
Manşet Haberleri - 30 Ağustos 2019 13:35 A A

Şehit Polis Memuru Hayrettin Yılmaz’ın adı memleketi Boztepe’de yaşatılıyor.

Bursa’da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit düşen polis memuru Hayrettin Yılmaz’ın adı memleketi Boztepe’de yapılan Emniyet Amirliği’nde yaşatılıyor. Hayrettin Yılmaz anısına Emniyet Amirliği Binası içinde yaptırılan köşenin dualarla açılışı yapıldı. Açılışa Kırşehir Valisi İbrahim Akın İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Ferhat Kuran, Emniyet Amirleri ve şehidin yakınları katıldı.

Şehit Annesi Gözyaşlarını Tutamadı

Şehidin hayatı ve şehadetinin okunduğu sırada şehit annesi Sevgi Yılmaz gözyaşlarını tutamadı. Yılmaz, oğlunu bu ülke için feda ettiğini ve gururlu olduğunu dile getirdi.

Şehit Kardeşi Rüya: “Büyüyünce Cerrah olacağım”

Vali İbrahim Akın ile sohbet eden şehit kardeşi 10 yaşındaki Rüya Yılmaz, büyüyünce beyin cerrahı olmak istediğini söyledi. Rüya Yılmaz; “Ağabeyimi beyninde oluşan pıhtı yüzünden kaybettik. Bu yüzden beyin cerrahı olmak istiyorum. Bunun için çok çalışacağım. Hayat kurtaracağım.” dedi.

Ne olmuştu?

Bursa’da Ekim 2018’de Yunus timinin bulunduğu 16 A 4886 plakalı motosiklet ile Sıtkı Dağ idaresindeki 16 T 0360 plakalı taksinin çarpışması sonucu ağır yaralanan ve Bursa Çekirge Devlet Hastanesine kaldırılan polis memuru Hayrettin Yılmaz şehit olmuştu. Hayrettin Yılmaz şehadetinden 1 ay önce organlarını bağışlamış ve şehadetiyle birlikte 5 kişiye hayat olmuştu.

Comments

comments

Bu haber 4965 kez okundu.
Manşet Haberleri - 13:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.