Adnan YILMAZ Yazıyor…

Kırşehir Âşık Paşa Spor Salonunda gerçekleşen, Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı Ak Parti 6. Olağan Kongresinden Notlar… Adnan YILMAZ Yazıyor… BAŞBAKAN “ÇEVRE YOLU” İŞİNDE KIRŞEHİRİN ARKASINDAN ÇEVRİLEN BİR DÜMENİ İTİRAF ETTİ: Neredeyse çevre yolu olmayan istisna illerden biri olan Kırşehir de Başbakan gelmeden müjdeli bir haber beklentisi içine girmiş bu konu yerel basında işlenmişti. Daha da […]
Genel - 9 Ocak 2018 13:33 A A

Kırşehir Âşık Paşa Spor Salonunda gerçekleşen, Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı Ak Parti 6. Olağan Kongresinden Notlar…

Adnan YILMAZ Yazıyor…

BAŞBAKAN “ÇEVRE YOLU” İŞİNDE KIRŞEHİRİN ARKASINDAN ÇEVRİLEN BİR DÜMENİ İTİRAF ETTİ:

Neredeyse çevre yolu olmayan istisna illerden biri olan Kırşehir de Başbakan gelmeden müjdeli bir haber beklentisi içine girmiş bu konu yerel basında işlenmişti. Daha da önemlisi Cumhurbaşkanımız 2014 yılında Kırşehir’e Ahilik kutlamaları için geldiğinde çevre yolumuzu yapacağız şeklinde söz vermişti.

“Çevre Yolunu Daha Önce Yapacaktık Ama Acelesi Yok Kalsın Dediniz”

Bu konuda Kırşehirliler işin aslı bir hayli sitemkâr iken Başbakan Yıldırım’ kongre salonunda “Çevre yolunu daha önce yapacaktık ama acelesi yok kalsın dediniz” sözleri buz gibi hava estirdi.

Mikail Arslan’ın Eski Aktarımı, Başbakanın Bu Açıklamasıyla Acı Bir Gerçek Olarak Doğrulanmış Oldu.

Bilindiği gibi bu konuyu Mikail Arslan’ın tekrar milletvekili seçilmesinin ardından bakanlık nezdinde girişimlerde bulunduğu sırada Bakanın kendisine” sen çevre yolu diyorsun ama sizin vekiller ve bazı Kırşehirliler bana gelerek programa almak üzereyken acil değil yolun Kırşehir’in içinden geçmesi ekonomik kazanç sağlıyor bu çevre yolu şimdilik kalsın dediler ”şeklindeki sözleri ve bu aktarım tarafımdan bizzat eski yıllarda yazılmıştı ve kayıtlardadır.

Başbakan Binali Yıldırım Bu Konuda Aynen Şu İfadeleri Kullandı:

“Çevre yolunu daha önce yapacaktık ama acelesi yok kalsın dediniz ama şimdi zamanı geldi. İnşallah çevre yolunu da plana alacağız ve önümüzdeki yıllarda Kırşehir’imize kazandıracağız. Hayırlı uğurlu olsun.”

“Hızlı Tren Çalışması Devam Ediyor”

Genel hızlı tren projeleri içinde, Kırşehir’e bağlantı olup olmayacağına dairde yine Kırşehirlileri heyecanlandıran bu konuda da Başbakan; “Kırşehir, Ankara yol iyileştirme çalışmaları devam

ediyor. Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Ulukışla Hızlı Tren projesi çalışmaları devam ediyor. Bitince inşallah hızlı treninde inşaat çalışmalarına başlamış olacağız.” dedi.

Taşeron İşçilerin “Baba Bizlere Kadro”Sloğonları

AKP kongresine yoğun katılım gösteren taşeron işçilerin “Baba bizlere kadro”sloğonları ve talepleri dikkat çeklerken Başbakan Binali Yıldırım kongre de kürsüye çıktığı sıralarda atılan sloganlarla bir ara konuşmasına ara vermek zorunda kaldı. Başbakan, yüksek bir sesle bir anda “Baba bizlere kadro” bağırışına “Sabret bakalım!” şeklinde yanıt verdi. Bu sırada salondan “İşçilere kadro!” sloganları yükselmeye başladı. Sloganlar salondaki diğer partililerin müdahalesiyle sona erdi.

“Kırşehirspor İşini; TBMM Açılınca Torba Yasa İle Çözelim”

Kırşehir gündemini teşkil eden ve başbakandan bir açıklama beklenen bir başka konu ise kayyuma devredilen ve 2002-2010 yılları arası Kırşehir sporun 10 trilyona yaklaşan vergi ve vergi cezalarının 155 eski Kırşehirspor yöneticilerine çıkarılmış olması nedeniyle mağduriyetleriydi. Başbakan konuşmasında bu konuya hiç yer vermezken konunun kongre sonrası Valiliğe geçen Başbakana Kırşehir Milletvekilleri tarafından iletildiği başbakanın da beraberinde bulunan AKP grup başkan vekili Mustafa Elitaş’a dönerek talimat verdiği ve “TBMM açılınca torba yasa ile bu işi çözelim” dediği öğrenildi. Bu bilgiyi valilikteki toplantıda yer alan milletvekilleri de doğruladı.

 

Comments

comments

Bu haber 9686 kez okundu.
Genel - 13:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.