AFAD’tan Vali Akın’a Ziyaret

Deprem Haftası münasebetiyle Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alparslan ve beraberindeki heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.
Manşet Haberleri - 3 Mart 2020 10:05 A A

Deprem Haftası münasebetiyle Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alparslan ve beraberindeki heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.

Vali İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmasında, “Her yıl 1-7 Mart günleri arasında Deprem Haftası etkinlikleri düzenlenmektedir. Hafta süresince yapılan etkinliklerde Dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunan ülkemizde vatandaşlarımızın depreme karşı hazırlıklı olmasının sağlanması, depremden korunma yollarının anlatılması ve toplumda afete hazırlık bilincinin yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.” dedi.

Depreme tedbirli olmanın öneminin tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz ve ilimizde de öneminin gittikçe arttığını belirten Vali Akın, “Her zaman yaşanabilecek deprem, sel gibi acil durumlara ilgili kurumlarla beraber tedbirler alıyoruz. Meydana gelebilecek her türlü afet anında halkın can ve mal kaybının en az seviyeye indirilmesi, kuruluşların olay anındaki faaliyetlerinin devamının sağlanması vatandaşlarımızın bilinçli hareket etmesi ile mümkün olmaktadır. 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle ilimizde İl AFAD Müdürlüğümüzce toplumun her kesimini kapsayacak eğitim ve tatbikatlar düzenlenerek deprem anında ve sonrasında bilinçli hareket etme altyapısı oluşturulmaktadır. Depremin vereceği zararları en aza indirebilmek için yürütülen farkındalık eğitimlerini önemsiyoruz. İl AFAD Müdürlüğümüz afetlere anında müdahale edebilecek deneyimli personele ve ekipmana sahiptir.” şeklinde konuştu.

Ziyaret, İl AFAD Müdürü Metin Alparslan’ın doğal afetlerle ilgili yürüttükleri çalışmalarda kendilerine verdiği desteklerden dolayı Vali Akın’a teşekkür etmesi ve Deprem Haftası etkinlikleri hakkında bilgiler vermesi ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 5823 kez okundu.
Manşet Haberleri - 10:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.