AFRİN’E BİR ZEYTİN DALI DA KIRŞEHİR DEN

Afrine bir zeytin dalı da Kırşehir’in kültür elçisi, genç ozan İDRİS ALTUNER DEN .. Şair Mehmet Hacıismailoğlu’nun şiirinden sanatçı İdris Altuner’in bestelediği MARŞ Mustafa Arapoğlu nun aranjörlüğü,  Yağız Kürşat Kılışaslan’ın yönetmenliğinde Kırşehir Neşet Ertaş Kültür ve Sanat merkezinde çekildi. Kahraman Mehmetçiğimiz ve devletimizin yanında olmak için harekete geçen genç ozan bestelediği Marşın klibini çekip Afrin’de harekat […]
Genel - 2 Şubat 2018 16:09 A A

Afrine bir zeytin dalı da Kırşehir’in kültür elçisi, genç ozan İDRİS ALTUNER DEN ..

Şair Mehmet Hacıismailoğlu’nun şiirinden sanatçı İdris Altuner’in bestelediği MARŞ Mustafa Arapoğlu nun aranjörlüğü,  Yağız Kürşat Kılışaslan’ın yönetmenliğinde Kırşehir Neşet Ertaş Kültür ve Sanat merkezinde çekildi.

Kahraman Mehmetçiğimiz ve devletimizin yanında olmak için harekete geçen genç ozan bestelediği Marşın klibini çekip Afrin’de harekat yürüten askerlerimize gönderdi.

Milletimizin, bu günlerde elinden geldiği, dilinin döndüğü kadar devletimize destek vermesi gerektiğinin altını çizen İdris Altuner “Afrin marşımıza, halkımızdan destek ve çok beğeni geldi, buda bizim en büyük mutluluğumuzdur” dedi.

“Alvarlı Efelerle mayalandık, Ahi Evran ile yoğrulduk, Aşıkpaşa ile dillendik” diyen genç ozan, “bu vatan için ter akıtan, kanı dökülenler için bişeyler yapmak istedik” dedi.

Toplumun değerleri üzerine daha önce defalarca proje eserler ortaya koyan İdris Altuner, “Allahın her nefesin hesabını soracağı bilinciyle yetiştik ve sözümüzü hayr a yönelttik, Kahraman Mehmetçiğimize Armağan Olsun”dedi.

Kırşehir’in kültür elçisi olarak emek sarf eden genç Ozan İdris Altuner’in daha öncede,

Çanakkale

Sarıkamış

Yunus

Anadolu

Gülbank-ı Ahi Evran

Erdoğanlar böyledir

15 temmuz marşı ,

Eserlerini yayınlamıştı

AFRİN MARŞI’nın hemen ardından 2 proje eserin geleceği öğrenildi .

 

Comments

comments

Bu haber 9602 kez okundu.
Genel - 16:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.