AHİ ÇARŞISINDA KORKUTAN YANGIN

Akşam 22.00 sularında meydana gelen yangında Ahi Çarşısının bodrumuna inen alevler, İtfaiye Emniyet ve sağlık ekiplerini alarma geçirdi. Ahi Çarşısı bodrum kat havalandırma pencerelerinin önündeki boşluklarda başlayan alevlerin bodrum katın içerisine sarktığı tespit edildi.   Dışarıdan sönmemiş bir sigara izmaritinin yol açtığı tahmin edilen yangında bodrum katta matbaa faaliyeti yapan iş yerinin havalandırma cihazlarını yaktı. […]
Genel - 19 Eylül 2018 01:21 A A

Akşam 22.00 sularında meydana gelen yangında Ahi Çarşısının bodrumuna inen alevler, İtfaiye Emniyet ve sağlık ekiplerini alarma geçirdi.

Ahi Çarşısı bodrum kat havalandırma pencerelerinin önündeki boşluklarda başlayan alevlerin bodrum katın içerisine sarktığı tespit edildi.

 

Dışarıdan sönmemiş bir sigara izmaritinin yol açtığı tahmin edilen yangında bodrum katta matbaa faaliyeti yapan iş yerinin havalandırma cihazlarını yaktı.

İl olarak çarşı dış cephesindeki çay ocağının durumu fark edip itfaiyeye haber ederek, yanan bölgeye su döktüğü bilgisi alınırken, olay yerine üç araçla gelen itfaiye ekipleri bina içerisine girerek halen duman gelen iş yerinde soğutma çalışmaları yaparak işyerinin güvenliğini sağladı.

Ateşin düştüğü iş yeri olan Matbaada bulunan Tiner, Gazete kağıtları, boya ve türevlerinin alev almaması büyük bir faciayı önlerken, komşu iş yerlerinde bulunan, bol miktarlarda çabuk alev alacak konfeksiyon, ayakkabı, orlon malzemesi olduğu bilgisi edinildi.

alevlerin yükselmesi halinde söndürülmesi mümkün olmayacak bir yangına dönüşeceği bildirilen olay sonrası yetkililer bu gibi üzücü olayların olmaması için çalışmalara başladılar.

Comments

comments

Bu haber 9147 kez okundu.
Genel - 01:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.