AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNE SORUYORUZ..

Gün geçmiyor ki güzel Ülkemin Güzel Kurumlarında liyakatsiz ve adamcılığa dayanan atama ve yerleştirme olmasın. En son iddia ise Ahi Evran Üniversitesi SKS daire başkanlığını kısa sürede elde eden müthiş bir ilerleme ile öncelikle BİR VAKIF YETKİLİSİ OLARAK ÜNİVERSİTEDE VUCÜT BULAN, ARDINDAN YİNE ÇOK KISA SÜREDE YÜKSEK LİSANSINI ÜNİVERSİTEMİZDEN ALAN, MUCUR MESLEK YÜKSEK OKULUNA ATANAN, […]
Genel - 20 Şubat 2018 14:53 A A

Gün geçmiyor ki güzel Ülkemin Güzel Kurumlarında liyakatsiz ve adamcılığa dayanan atama ve yerleştirme olmasın.

En son iddia ise Ahi Evran Üniversitesi SKS daire başkanlığını kısa sürede elde eden müthiş bir ilerleme ile öncelikle BİR VAKIF YETKİLİSİ OLARAK ÜNİVERSİTEDE VUCÜT BULAN, ARDINDAN YİNE ÇOK KISA SÜREDE YÜKSEK LİSANSINI ÜNİVERSİTEMİZDEN ALAN, MUCUR MESLEK YÜKSEK OKULUNA ATANAN, ORDAN BURDAN DERKEN İKİ SENEDE SKS DAİRE BAŞKANI OLAN SAYIN SÜLEYMAN ÇELİK hakkında.

İddialara göre Ekim 2015 tarihinde üniversitemizin öğretim elemanı alımında yapılan haksızlık ve bu haksızlığı örtme çabalarıyla ortaya çıkan yeni haksızlıklar.

1 ( bir) kişilik kadroya yapılan başvurulara bakılacak olursa başvuru sahibi 9 ( dokuz) kişi içerisinde ALES PUANINA göre Süleyman Çelik 8.nci sırayı, LİSANS MEZUNİYET NOTUNDA da 8nci sırayı alıyor, ön değerlendirme notu ile sıralamaya giren ve 4ncü sıradan yarışa devam eden Süleyman Çelik, not sıralamasında arasında uçurum olan ve yedek olarak ikinci sırada kalan kişinin  önünde birinci olarak tek kişilik kadronun sahibi olan Süleyman Çelik’in  SINAV NOTU 92 olurken ikinci sırada ki kişinin onca yüksek nota rağmen 57 alması hayatın olağan akışına aykırı ama bütününe bakıldığında her şey KILIFINDA……

UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR

İddiaların asıl açıklanması gereken yer zaten üniversitenin sitesinde yer alan bu bilgiler değil, asıl sorduğumuz kısım, bu gelişmelerden sonra hakkının yendiğini düşünen ikinci kişinin olayı mahkemeye taşıması ve ardından geliştiği iddia edilen süreç.

Olayın mahkemeye taşınmasının ardından ikinci kişinin davasını geri çekmesi karşılığında, ÖĞRETİM GÖREVLİSİ yapılma sözü verilmesi, bu olayın başlangıç süreci olarak MEMUR olarak öğrenci işlerine alımın yapılması arkasından SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİNDE derslere sokulması.

Şimdi ; Özetleyerek tekrar edelim,

Süleyman Çelik ne olarak geldi ?

Hangi vakfın temsilcisiydi ?

Kısa sürede yüksek lisansı nasıl verildi ?

Öğretim elemanı sınavlarında fesat ve hile varmı ?

Hakkının yendiğini düşünen ikinci kişi sizi Üniversitemizi mahkemeye verdi mi ?

Mahkemeye verdiyse süreç hangi boyutta son buldu ?

Verdiyse geri çektimi ?

Bu soruları temiz toplumun oluşması için kamu menfaati göz önüne alınarak sorduğumuzu, yapılacak her türlü açıklamaya manşetimizden yer vereceğimizi, kimsenin hakkına girmeden hakkı tutup kaldırmak için haber konusu yaptığımızı kamuoyuna arz ediyoruz.

Cevabını üniversitemize kalite ödülü kazandıran sayın Rektörümüz, idari görevdeki saygın ve kişilikli kişiler, olayın muhatabı Sayın Süleyman Çelik den bekliyoruz.

 

Comments

comments

Bu haber 14274 kez okundu.
Genel - 14:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • sedat bulut 21 Şubat 2018 20:42

  “Hakkının yendiğini düşünen ikinci kişi sizi Üniversitemizi mahkemeye verdi mi ?
  Mahkemeye verdiyse süreç hangi boyutta son buldu ?
  Olayın mahkemeye taşınmasının ardından ikinci kişinin davasını geri çekmesi karşılığında, ÖĞRETİM GÖREVLİSİ yapılma sözü verilmesi, bu olayın başlangıç süreci olarak MEMUR olarak öğrenci işlerine alımın yapılması arkasından SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİNDE derslere sokulması.”

  İlgili konu yargıya taşınmış olup idari yargı Üniversite lehine karar vermiştir hukuka aykırı bir durumun olmadığnı tescillemiştir.
  yukarda ifade edilen asparagas haberin ne amaç ve niyetle kaleme aldığınızı temiz toplumun oluşması için kamu menfaati göz önüne alınarak gözümüzde oluşan karakter algınızın güçlenmesi adına açıklamanız dileğiyle