AHİ EVRAN’IN TORUNU GAZİLER SABAH GAZETESİNE CEVAP VERDİ

TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBE BAŞKANI KEMAL PARLAK, ENGİN ARDIÇ’IN SABAH gazetesindeki köşesinden gazilerle dalga geçerek, aşağılayarak ve hakaret ederek yapmış olduğu hezeyanlarına AHİ EVRANI VELİ nin torunları Gaziler olarak cevap verdi. “Türkiye üzerine oynanan bu kadar oyun varken bu söylemlere ne gerek var, bütün kirli planlarını sergileyen hainlerin değirmenine su taşıyan ifadeler” olarak […]
Genel - 7 Kasım 2017 18:15 A A

TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBE BAŞKANI KEMAL PARLAK, ENGİN ARDIÇ’IN SABAH gazetesindeki köşesinden gazilerle dalga geçerek, aşağılayarak ve hakaret ederek yapmış olduğu hezeyanlarına AHİ EVRANI VELİ nin torunları Gaziler olarak cevap verdi.

“Türkiye üzerine oynanan bu kadar oyun varken bu söylemlere ne gerek var, bütün kirli planlarını sergileyen hainlerin değirmenine su taşıyan ifadeler” olarak değerlendiren Parlak, Ankara da iki gazimize ve ailesine yapılan hain saldırıyıda kınadıklarını bildirerek , “Şimdi ENGİN ARDIÇ’A soruyorum , sen o iki gazimiz den yanamısın, yoksa saldıran şehir magandası hainlerin tarafındamısın, yazına bakarak tarafının kati surette Gazi sevmez olduğu anlaşılıyor.” Dedi.

Kalpak olayına gelince TBMM tarafıından gazilik ünvanı ile beraber GAZİ MUSTAFA KEMAL ‘e takdim edildi. Gaziliğin üniformasıdır. Anayasamızın amir hükümlerince kullandığımız kalpağı, şeref madalyamızı, canımızı devlet isterse teslim ederiz, bin yıldır bu tpraklarda şehit ve gaziler var ve olmaya devam edecek, biz gaziler olarak senin ve senin gibi düşünenlerin fikrine saygı duyarız ama bu ülkenin birlik ve beraberliğine leke sürecek sözler sarf etmeni esefle kınıyor ve sana iade ediyoruz.” Diyerek sözlerine devam etti.

Bu söylemlerle neye karşı olduğunu kestiremediğimiz Engin Ardıç’ın derhal özür beyan etmesi gerektiğini söyleyen başkan Parlak, “Yağmur toprağa düşünce çamur olur, kan toprağa düşünce vatan olur”diyerek, Bu Necip Milletin her bir yanında bir acı var ve bu acıyı körüklemeye gerek yok, bir olalım diri olalım, Yüce Allah dan şehitlerimize rahmet gazilerimizede esenlikler diliyorum dedi.

ENGİN ARDIÇ NE DEMİŞTİ : https://www.sabah.com.tr/yazarlar/ardic/2017/11/01/cakma-gaziler

Comments

comments

Bu haber 7415 kez okundu.
Genel - 18:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.