AHİ KARAKOLUN DA ENGELLER KALKTI

Ahi Polis Merkezi ana giriş kapısına yapılan engelli asansörü hizmet vermeye başladı. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Ahi Polis Merkezine, engelli vatandaşların merkeze geldiklerinde daha rahat hareket etmeleri ve taleplerini ulaştırmalarına kolaylık sağlanması amacıyla engelli asansörü yapıldı. Ahi Polis Merkezi Amiri Fatih Şen, yaptığı açıklamada, asansör yapılmadan önce engelli vatandaşların merkezi kullanımında aksaklıklar oluştuğunu belirtti. Asansörün […]
Genel - 30 Kasım 2017 23:05 A A

Ahi Polis Merkezi ana giriş kapısına yapılan engelli asansörü hizmet vermeye başladı.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Ahi Polis Merkezine, engelli vatandaşların merkeze geldiklerinde daha rahat hareket etmeleri ve taleplerini ulaştırmalarına kolaylık sağlanması amacıyla engelli asansörü yapıldı.

Ahi Polis Merkezi Amiri Fatih Şen, yaptığı açıklamada, asansör yapılmadan önce engelli vatandaşların merkezi kullanımında aksaklıklar oluştuğunu belirtti.

Asansörün yanı sıra engelli rampası da yapıldığını vurgulayan Şen, şunları kaydetti:

“Engelli vatandaşlar merkeze geldiklerinde bazen bina içine giremiyor, bazen de bizlerin ve çevredekilerin yardımlarıyla binaya girebiliyorlardı. İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yapılan asansör ve engelli rampası ile daha rahat bir şekilde merkezimizin içine girecekler. Ayrıca bina çevresi, girişi ve içinde yönlendirme levhaları, kabartma alfabeler ve sarı bant şeritlerimiz de bulunuyor. Özellikle bedensel engelli vatandaşlarımız için yapılan asansör ile işlemlerini, taleplerini daha hızlı ve kolaylıkla yaptıracaklar. Engelli vatandaşlarımızın ulaşımlarını sorunsuz şekilde yapmaları için bina da tüm değişiklikler yapıldı.”

Comments

comments

Bu haber 15480 kez okundu.
Genel - 23:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.