SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDE ÖNCÜ; AK MASA

    Yüzde 96 oranında zamanında çözüm ile vatandaşa geri bildirimde bulunulan Ak Masa ile çözümsüz sorun kalmıyor… KIRŞEHİR Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hizmete açtığı AK Masa, şehrimizin daha yaşanabilir olması noktasında talep ve önerilerin alınarak, sorunların çözümüne olanak sağlıyor. Vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilenerek, gelen başvuruları bilgisayar ortamında kayıt altına alarak ilgili birimlere ileten […]
Genel - 6 Nisan 2017 11:14 A A

 

 

Yüzde 96 oranında zamanında çözüm ile vatandaşa geri bildirimde bulunulan Ak Masa ile çözümsüz sorun kalmıyor…

KIRŞEHİR Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hizmete açtığı AK Masa, şehrimizin daha yaşanabilir olması noktasında talep ve önerilerin alınarak, sorunların çözümüne olanak sağlıyor.

Vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilenerek, gelen başvuruları bilgisayar ortamında kayıt altına alarak ilgili birimlere ileten AK Masa, 24 saat hizmete devam ediyor.

Kırşehir Belediyesi “AK Masa” iletişim servisi vatandaşların meselelerine hızlı ve somut çözümler üretmek amacıyla halkın derdini dinliyor, şikâyet ve isteklerin çözüm aşamasında vatandaşları bilgilendirirken, işlem tamamlandıktan sonra da geri bildirim ile iletişimi güvenilir bir şekilde yerine getiriyor.

2016 yılında Ak Masa’ya iletilen 15 bin 752 talebin 2 bin 488’i Fen İşleri Müdürlüğü, 8 bin 402’si Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, 122’si Destek Hizmetleri Müdürlüğü, 869’u İtfaiye Müdürlüğü, bin 743’ü Temizlik İşleri Müdürlüğü, 245’i Zabıta Müdürlüğü, 213’ü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, bin 90’ı Veteriner İşleri Müdürlüğü, 580’i de Park ve Bahçeler Müdürlüğü hizmetlerini oluşturdu.

Kırşehir’in sorunlarının çözümü noktasında vatandaşlarla iletişim halinde çalışmalar yapılmasında önemli bir hizmeti yerine getiren Ak Masa’ya başvurulmasının Kırşehir Belediyesi’nin hizmetlerine güvenilirliği açısından da önemli olduğunu ifade eden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kırşehir Belediyesi AK Masa’ya 2016 yılında 15 bin 752 başvuru yapıldı. Ak Masa’ya kanal, fosseptik, mıcır, asfalt, su arıza, temizlik hizmetleri, park ve bahçeler ve veteriner istekleri olmak üzere 2009-2013 yılları arasında 20 bin 141 olan başvuru, 2014 yılında 10 bin

412, 2015 yılında 10 bin 234, 2016 yılında 15 bin 752 oldu. Ciddi bir yükseliş var, 10 binden 15 bine çıkmış bu da altyapı çalışmalarından dolayı. Talep ya da şikayetlerin yüzde 96’sı çözüme kavuşturulmuş. En çok 8 bin 400 talep su ve kanalizasyon konusunda gelmiş. İlgili taleplerin % 96’sı zamanında çözüme kavuşturulup, % 1,5’lik kısmı devam eden çalışmalar, % 2,5’lik kısmı yapısal nedenlerden dolayı 2017 yılı planlamasına alınmıştır. AK Masa iletişim servisi, vatandaşlardan bire bir, telefon ya da e-mail yoluyla gelen günlük arıza ve talepleri kayıt altına alarak, ilgili birimlere yönlendirilen şikayetleri takip ederek, talep sahibi ile birim yetkilileri arasındaki koordinasyonu sağlıyor. 7 gün 24 saat boyunca vatandaşa hizmet veren AK Masa servisinde sorunlar çözümleniyor. 2009 yılı itibari ile talepleri ve sorunları kayıt altına alarak bizlere ulaştıran AK Masamız çalışmalarına 7 gün 24 saat kesintisiz devam ediyor. 2016 yılındaki altyapı çalışmaları dolayısıyla artan taleplerin dışında her geçen gün şikâyetleri en aza indirdiğimiz ve Kırşehir’i değiştirme yolundaki çabalarımızın olumlu şekilde vatandaşlarımızdan bizlere yansıtılması gurur vericidir. AK Masamızın başarı oranı geçmiş yıllardan bu zamana kadar % 98 oranında yükseldi. AK Masa İletişim’e vatandaşlar şahsen müracaat edebildiği gibi, 214 10 10 numaralı telefondan ve [email protected] elektronik posta adresinden günün her saatinde kesintisiz olarak ulaşabilirler. Tüm vatandaşlarımızın istek, öneri ve şikâyetlerini bekliyoruz” dedi.

Comments

comments

Bu haber 16846 kez okundu.
Genel - 11:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.