Ak Parti İl Teşkilatında İstifa Söylemleri

Kongre sürecinde ilçe başkanlığı görevinden istifa edeceğini belirten Bilgehan Altaş’ın istifa ettiği söylentileri sosyal medyanın gündeminde. Ak Parti kanadı sessizliğini koruyor.
Manşet Haberleri - 5 Kasım 2019 11:29 A A

Kongre sürecinde ilçe başkanlığı görevinden istifa edeceğini belirten Bilgehan Altaş’ın istifa ettiği söylentileri sosyal medyanın gündeminde. Ak Parti kanadı sessizliğini koruyor.

AK Parti’de 7 Ekim’de başlayan delege seçmen listelerinin belirlenmesi süreci 19 Ekim’de kesinleşti. 7-30 Kasım tarihleri arasında ise belde ve ilçe delege seçimleri yapılacak.

Belde kongreleri de 30 Kasım-29 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 1 Ocak-26 Nisan tarihleri arasında belirlenecek tarihlerde yapılacak olan ilçe kongrelerinin ardından ise 1 Haziran-27 Eylül 2020 tarihleri arasında tespit edilecek bir tarihte il kongresi gerçekleştirilecek.

İSTİFA GELECEK Mİ?

Geçiğimiz ay, Ak Partili eski Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye, CHP Belediyesi tarafından yöneltilen suçlamalara binaen açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Bilgehan Altaş, ‘elinde bir şey varsa savcılığa git’ misillemesi yapmıştı.

İlçe başkanının bu açıklaması bazı çevrelerce AK Partili eski başkanı hedef yapmış şeklinde yorumlanmıştı. Bazı çevreler ise ‘Bilgehan Altaş İl Başkanlığına adaylığını gösterdi’ yorumunda bulunmuştu.

İddiaya göre; söz konusu açıklama AK Parti genel merkezine ‘partimizin belediye başkanı hedef yapılıyor’ şeklinde şikayet edildi.

Yine iddiaya göre, Genel Merkez’in, Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş ile ilçe yöneticilerinin tamamının istifa etmesini istediği ileri sürüldü.

Öte yandan aynı açıklama içinde Bilgehan Altaş, kongre sürecinde Merkez İlçe Başkanlığından istifa edeceğini de dile getirmişti.

Kongre sürecinden sonra istifa etmesi beklenen Altaş için sosyal medya hesapları üzerinden ‘istifa etti’ söylentileri çıkmaya başladı. Ancak Bilgehan Altaş tarafından henüz bir açıklama gelmedi.

Şimdi gözler Ak Parti kanadından gelecek olan açıklamalara yöneldi.

Comments

comments

Bu haber 2678 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 11:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.