AK PARTİ MİLLETVEKİLİ A. ADAYI BURAK ÖZTÜRK KIRŞEHİR AKTÜEL’E ANLATTI

Ak Parti’nin kuruluş aşamasından itibaren Mucur teşkilatının  bir parçası olan Avukat Burak Öztürk, 27. dönem Ak Parti Kırşehir Milletvekili A. Adayı oldu ve yıllardır gördüğü eksikleri yine yılların getirdiği siyasi tecrübe ile tespit ederek Milletvekili olduğunda yapacaklarını anlattı. 2005 yılında Mucur İlçe yönetim kurulu üyeliği görevi alan, 2013 yılında Mucur Ak parti ilçe başkanlığı görevini […]
Genel - 1 Mayıs 2018 00:10 A A

Ak Parti’nin kuruluş aşamasından itibaren Mucur teşkilatının  bir parçası olan Avukat Burak Öztürk, 27. dönem Ak Parti Kırşehir Milletvekili A. Adayı oldu ve yıllardır gördüğü eksikleri yine yılların getirdiği siyasi tecrübe ile tespit ederek Milletvekili olduğunda yapacaklarını anlattı.

2005 yılında Mucur İlçe yönetim kurulu üyeliği görevi alan, 2013 yılında Mucur Ak parti ilçe başkanlığı görevini devralarak 2016 yılına kadar 4 seçim geçirip yüzde 50 üye artışı ile Türkiye’de dereceye giren Burak Öztürk, sarf ettikleri çabadan ve o döneminden “Şeref ve Gurur duyuyorum” diyerek bahsediyor.

En büyük hayalinin Seyfe gölünün eski günlerine kavuşması olduğunu dile getirerek, yıllardır üzerinde çalışmalar yapıyoruz, sismik dalgalanmaların neden olduğu fay hatlarının seyfenin su tutmasına engel olduğunu biliyoruz , geçmişte yapılan yanlış uygulamaların kökten çözümü için bütün çalışmaları yaparak seyfeyi cennet günlerine geri getireceğiz, ekolojik dengenin değişimi ve mevsimsel kuraklığın artması Seyfe’nin geri gelmesine bağlı, coğrafyamıza ve iklimimize bağlı olarak ürün çeşitliliğini artıracağız.

Şehrimizin sorunları yerinde ve muhatapları ile tespit ederek istişare ile çözüme kavuşturacağız diyen Öztürk, Kırşehir’in enerji verimliliği noktasında yetersiz kaldığını ve boşa harcanan milyonlarca liralık serveti Ülke ekonomisine kazandıracaklarını söyledi.

Bütün ilçelerimizde Ülke ortalamasının üzerinde güneşli gün sayısı olduğunu belirterek, Güneş tarlaları için gerekli yatırımların önündeki bürokratik engelleri kaldıracağız, binaların çatılarına kadar güneş panelleri göreceksiniz dedi.

Köpekli dağı için boşa giden rüzgar tanımlaması yapan Burak Öztürk, rüzgar tribünleri ve güneş tarlaları köpekli dağını süsleyecek ifadelerini kullandı.

Kırşehir’e proje ofisi açarak bütün düşündüklerimizi takip edeceğiz diyen Genç aday, saman üreten bölge olmamıza rağmen bir karton fabrikamız bile yok, bölgeden göçü önlemek için istihdam oluşturacağız dedi.

Şehrin her noktasında oluşan Mandıracılık ve özellikle Mucur ile Kırşehir arasını kesen, yatırım almasını engelleyen çalışmayı kesinlikle düzene sokacağız diyen Öztürk, mağdur oluşturmadan “organize hayvancılık merkezleri” kuracaklarını belirtti.

Tarım ve sanayicimizin önünü açacak uygulamalara imza atacağız,  kooperatifleşerek çiftçinin kazanan olmasını istiyoruz, bunun için gayret edip gece gündüz çalışacağız, azim ve irademiz bu hususta en yüksek seviyededir dedi.

 

Comments

comments

Bu haber 10330 kez okundu.
Genel - 00:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.