AK PARTİ MİLLETVEKİLİ A. ADAYI HARUN ÇİFTÇİ KIRŞEHİR AKTÜEL’E ANLATTI

Yüz’ün üzerinde bilimsel çalışma yapan ve akademik rüştünü zirveye taşımış olan AK Parti Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Harun Çiftçi, Kırşehir’de partisindeki ilk akademik aday adayı olarak göze çarpıyor. Yurt dışı ve içinde yüzlerce makalesinin yanında 12 yıldır Kırşehir’de havasını teneffüs etmekle kalmadığını yaşadığım yer için neler yapabileceğim diye sefere çıktım diyen Çiftçi, sadece […]
Genel - 1 Mayıs 2018 01:30 A A

Yüz’ün üzerinde bilimsel çalışma yapan ve akademik rüştünü zirveye taşımış olan AK Parti Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Harun Çiftçi, Kırşehir’de partisindeki ilk akademik aday adayı olarak göze çarpıyor.

Yurt dışı ve içinde yüzlerce makalesinin yanında 12 yıldır Kırşehir’de havasını teneffüs etmekle kalmadığını yaşadığım yer için neler yapabileceğim diye sefere çıktım diyen Çiftçi, sadece Kırşehir olarak değil Memleket meselesi olarak gördüğü bir çok konuda çözüm arayışı içerisinde olduklarını belirtiyor.

Referandumda Evet görüşünü ilk açıklayan sivil toplum kuruluşu olan Akademik İnsiyatif Platformunu kurarak büyük emek sarf eden Çiftçi, Şehrimizi sınırlamayalım ki Hoy‘dan buraya gelen yeni Ahi Evranlar , Horasan’dan  gelen Hacı Bektaş-ı Veliler yerimizi Yurt edinsin diyor.

KOP proje koordinatörü olarak Kırşehir’in sorunlarını bölge halkı kadar yakinen bildiğini ve bu sorunları Yetkin ve teknik ekibi ile hazırladıkları projelerle nihayete erdireceklerini beyan eden Profesör Doktor Harun Çiftçi,  Kırşehir de yapacakları projelerden bahsetti.

Kırsalı kalkındırmayan proje ile gelişme olmaz diyen Çiftçi, tarım ve hayvancılığın gelmiş geçmiş en büyük teşviğini alacağını belirtti.

Boztepe bölgesinde 200’e yakın hayvancılık işletmesi olmasından dolayı “Organize hayvancılık merkezinin”  kurulması gerektiğini belirterek, BOZTEPE- MUCUR- MERKEZ’i kapsayan entegre sistemler taşıyan harika projemiz hazır dedi.

Bir çok Petlas çapında tesisleri içerisinde barındıran Projenin Ekolojik ve ekonomik olduğunu söyleyerek, hem çevre kirliliğinin önüne geçeceğiz hemde enerji üreteceğiz, hem istihdam oluşturup şehrimize kazanım sağlayacağız sözlerini kullandı.

Proje üst kurulu oluşturularak KOP, Tarım Bakanlığı, TKDK ve destek ofislerini barındıran bir oluşum yapılarak bir çok ihtiyacı bu müessede ürettiğimiz projelerle bertaraf etmeliyiz dedi.

Malya da tarım yapılamamasının büyük kayıp olduğunu ve ilk işlerinden bir tanesini bu verimli ve geniş arazinin şehir ekonomisine kazandırılması olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

Comments

comments

Bu haber 14850 kez okundu.
Genel - 01:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.