AK PARTİ VE AKEPELİLER

Geçenler de 15 temmuz Gecesi bir çok vekil, bakan, siyasetçi, bürokrat ortalıkta yokken, olayın sıcaklığı ile Atatürk Havaalanında Cumhurbaşkanımızı karşılayan  vekillerden  İstanbul Milletvekili  sayın Metin Külünk’ün bir TV programında ki demecini izledim. Özetle Metin Külünk bey İl İl isim vererek Ak parti Teşkilatlarına ve Ak Partili bazı yüksek düzeyde siyaset yapanlara seslenerek  devam eden FETÖ […]
Genel - 23 Ekim 2017 15:48 A A

Geçenler de 15 temmuz Gecesi bir çok vekil, bakan, siyasetçi, bürokrat ortalıkta yokken, olayın sıcaklığı ile Atatürk Havaalanında Cumhurbaşkanımızı karşılayan  vekillerden  İstanbul Milletvekili  sayın Metin Külünk’ün bir TV programında ki demecini izledim.

Özetle Metin Külünk bey İl İl isim vererek Ak parti Teşkilatlarına ve Ak Partili bazı yüksek düzeyde siyaset yapanlara seslenerek  devam eden FETÖ  ile ilgili soruşturma ve yargılamalardan ‘’ ÇEKİN ELİNİZİ KARDEŞİM ’’ diye veryansın etti. Balıkesir, Urfa, Antalya, Sivas , Trakya ve Ordu, Hatay, Malatya, Van   illeri ile ilgili 15 Temmuz ruhuna uygun,  dava adamlığına yakışır  uyarılarda bulundu.

Metin Külünk  özetle : Çekin kardeşim ellerinizi..  Bırakın savcılara baskı yapmayı. Yok ben buna kefilim demeyi. Bırakın savcılar işlerini yapsın. Çekin bırakın Adalet tecelli etsin. Bu örgütte kuvvetli şüphe bulunan bazı kişileri savunmak size mi düştü. O gece Cumhurbaşkanının talimat veriyor. Milletini meydanlara çağırıyor.  Oradaki siyasiler millete eve dönün diyor.  Sen gidiyorsun savcıya bana karışmayın diyorsun. Savcıların odalarından çıkın. Bu işin Akrabalığı, komşuluğu yok.  Aziz milletimiz bulunduğunuz il ve ilçelerde bu örgüte yöneklik soruşturmalara müdahale edildiği  durumlarda insiyatif alsınlar.  Susmasınlar.  İlgili kurumlar eksiklik yapıyorsa  çıksınlar kamuoyunda açıklasınlar. Halkımız bu konuda ayakta olmalı…

Ayrıca Ordu ili  ile ilgili demeci tam bir nokta atışı. Sözlerinde:  Ordu ilinde uygulamaya konulan MOBESE sistemini kimler kurdurdu. Burada geçen trafiği kimler kaydedip başka birilerine servis yaptığını, Ayrıca 15 TEMMUZ gecesi bu Mobese sisteminin neden çalıştırılmadığını, bazı kişilerin kaçmasına yardım mı edildiği’’ soruları ihanete ışık tutuyor.

İşte Bir Ak Partili milletvekili ve   AKEPELİ lere veryansını.

Maalesef ortam ve konjoktör bu. Metal yorgunluğu  veya yorulan gitsin demeçleri inanın birşeyleri kırmamak ve dökmemek içindir.  Çok büyük ihanetler dönmektedir.

Kimse demesin ki Siyasilerde FETÖ cü yoktur. Süreç gereği bu şekilde beyanatlar verilmektedir. Her parti içerisinde bu yapıdan insanlar vardır. Ve halen aktiftirler.  Artık bu insanları deşifre etmek her vatandaşımızın milli meselesidir. ‘’Hırsız içeriden olursa kapı kilit tutmaz’’.

Metin Külünk ayrıca ‘’Banka kuranların serbest, hatta 17/25 ten sonra bankalara yüklü paralar aktaran yöneticilerin serbest, 1000 tl parası bulunanların tutuklu olduğunu’’belirtiyor.

Bu MERTÇE  demecinden dolayı o gece bu vatan toprağına kanı akmış bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum.

Adalet duygusu zedelenmektedir. Bu işleri sulandırmak için artniyetli kişiler birçok suçsuz insanı iftiralarla içeri attırıp veya meslekten el çektirip daha da karmaşık bir hale getirmektedirler.

Mesela ilimizde bylock kullanan tutuklanıyor, ülkemizin başka bir ilinde bylock kullanan serbest.

Ben şahsen bu ve bunun gibi sorun ve adaletsizliklerin millet nezdinde infiale yol açması için birilerinin ve hatta Akepelilerin yoğun bir gayret gösterdikleri, FETÖ terör örgütüne yarar sağlamak için yapıldığı kanaatindeyim. Tüm yük Cumhurbaşkanı ve onun yanındaki Metin Külünk gibi bir grubun omuzlarında olduğunu düşünmekteyim. Tüm bu süreç içerisinde bu tip infial yapabilecek herşeyin bir kurgu gereği yapılmakta olduğunu düşünmekteyim.   Bu konuda vatandaşlar olarak Devletimizin yanında olmalı, soruşturmalarla ve değişik konularda bu yapı ile ilgili mücadelelerde tıpkı 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi tek yürek olarak takipçisi olmak bir vatandaş olarak boynumuzun borcudur.

Comments

comments

Bu haber 6089 kez okundu.
Genel - 15:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.