Ak Parti’den Kadına Şiddete Karşı ‘Turuncu Çizgi’

AK Parti Kırşehir Kadın Kolları Üyeleri, 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla Cacabey Meydanında toplandı.
Manşet Haberleri - 25 Kasım 2019 14:28 A A

AK Parti Kırşehir Kadın Kolları Üyeleri, 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla Cacabey Meydanında toplandı.

AK Parti Kadın Kolları tarafından 81 ilde düzenlenen 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Cacabey Meydanı’nda bir araya gelen gruptakiler, kadına yönelik şiddete dikkati çekmek amacıyla temsili turuncu çizgi çekti.

Bir konuşma yapan Kırşehir AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, 17 yıllık iktidarları döneminde ortaya koydukları samimiyet ve sorumluluk bilinciyle derinden kanayan yaralara derman olmaya çalıştıklarını belirtti.

Düğer, dünyada hiçbir kazanım, güç veya makamın bir kadının yaşam hakkından daha değerli olmadığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Bugün gerçekten bir dayanışma günü ise başta HDP Diyarbakır İl başkanlığı önünde yavrularına kavuşma acısıyla gözyaşı döken analarımızın haykırışlarına kulak verilmelidir. Her türlü terör örgütü lanetlenerek, annelerimizin taleplerinin karşılanması için dürüstçe somut adımların atılmalıdır.

Gerçekten dayanışma günü ise sokakta yürüyen tüm kadınların kılık ve kıyafetine bakılmaksızın, yaşam tercihini veya inancını öne çıkarmadan, tüm siyasi partiler tutarlı ve ortak tavır içinde olmalıdır.

AK Partili kadınlar olarak önce insanız sonra kadınız. Dünyada hiçbir kazanım, güç veya makam bir kadının yaşam hakkından değerli olamaz. Bugün gerçekten dayanışma günü ise HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde yavrularına kavuşma acısıyla gözyaşı döken anaların haykırışlarına kulak verilmelidir. Kadınların kılık-kıyafetine bakmaksızın yaşam tercihini ve inancını öne çıkarmadan tüm siyasi partiler tutarlı ve ortak tavır içinde olmalıdır.”

Comments

comments

Bu haber 4270 kez okundu.
Manşet Haberleri - 14:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.